Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Чому з віком товстішають

 Статистика говорить, що найстрункішими впродовж усього життя є японці. Слов'ян теж вважають стрункими. Проте з віком набувають схильність до повноти.

 Кожні 10 років знижується активність систем организма-дыхательнна, серцево-судинна і обміну речовин, зменшуючи витрату енергії на 10 %. Вага людини збільшується на ці ж відсотки. Такі метаморфози відносяться до представників обох статей. Правда у жінок є свої причини надбавки у вазі, одна з яких - гормональні зміни організму.

Організм накопичує жири "про запас" в період вагітності і годування грудьми, при клімаксі. Останнє актуально для жінок і чоловіків, коли гормональна перебудова зводить усі обмінні процеси до відкладення підшкірного жиру. Особливо це стосується людей, схильних до повноти.

Великої шкоди здоров'ю завдають занепокоєння молодості, що відноситься до сфери психології. До 20-30 років людина повинна багато що осягнути, набратися життєвого досвіду, запастися знаннями для подальшого життя. Це вимагає високого психологічного і загального тонусу, пов'язаних з великими витратами енергії. У зрілому віці життя налагоджується і тече по вже уторованому руслу, тому знижується ентузіазм, а з ним - тонус і життєва активність. Зменшення позитивних емоцій частіше породжує обжерливість, яка може стати мало не основною радістю життя.

Наступна причина-стрессы, що викликають в молодості схуднення, оскільки гормон адреналін руйнує клітини і тканини, а організм в цілому в змозі протистояти атакам адреналіну. Вже після 35 років організм реагує на стрес надбавкою ваги, оскільки не може впоратися з адреналіном, що продукує інсулін, який відповідає за утворення жиру. Тому недивно, що вже за 40 років постійні стреси призводять до значної надбавки у вазі.

Ще одна причина - дієти, що допомагають в молодості уберігатися від зайвих кілограмів. З віком же дієти, навпаки, дають великий шанс погладшати. Нічого дивовижного в цьому немає, оскільки дієту супроводять голод і дискомфорт, тривоги, що виробляють почуття. Як наслідок, спрацьовує захисна система організму, що провокує перехід на економне витрачання енергії, знижується активність обмінних процесів десь на 40 % і відбувається відкладення підшкірного жиру. Після виходу з дієти немолодий організм не встигає швидко перебудуватися на нові умови життя і повільно спалює калорії. До 25 років ці процеси відбуваються швидко. Тому не варто часто міняти дієти - з віком це почне шкодити фігурі і здоров'ю.

Найбільш оптимальний варіант - дотримуватися помірного хачування і використовувати розвантажувальні дні впродовж усього життя, що послужить збереженню стрункості фігури в зрілому і літньому віці.