Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

14 листопада - Всесвітній день боротьби проти діабету

 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби проти діабету. Його метою є підвищення обізнаності про це захворювання.
Важливо підкреслити, що дата 14 листопада відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, що відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін.
Актуальність проблеми обумовлена масштабністю поширення цукрового діабету. У усіх країнах практично всюди відзначається зростання захворюваності цукровим діабетом. Чисельність пацієнтів з цукровим діабетом нині перевищує 260 мільйонів чоловік, причому основну частину (90пациентов складають пацієнти з цукровим діабетом 2 типу. При цьому захворюваність щорічно збільшується в усіх країнах на 5-7,а кожні 12- 15 років - подвоюється. 
Згідно з прогнозами, при збереженні таких темпів зростання, до 2025 р. чисельність пацієнтів з цукровим діабетом на планеті досягне 300 мільйонів чоловік, а до 2030 р. цукровий діабет імовірно матимуть вже більше 380 мільйонів чоловік.
Цукровий діабет був описаний в I ст. н. э. римськими лікарями Цельсом і Аретом, які відмічали у деяких хворих щедре сечовиділення, надмірну спрагу і втрату ваги. У XVII ст. англійський лікар Томас Уиллис помітив, що у пацієнтів з такими симптомами сеча має солодкуватий смак. Пізніше, в XIX ст., було встановлено, що в тонкій кишці відбувається перетворення крохмалю на глюкозу, яка потім поступає з кровоносного русла в печінку, де і відкладається у формі глікогену.
Цукровий діабет - це хронічна хвороба, яка виникає в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє досить інсуліну або коли організм не здатний ефективно використати інсулін, що виділяється їм. Інсулін є гормоном, що регулює рівень цукру, що міститься в крові. Гіперглікемія, або підвищений рівень цукру, в крові є загальним результатом неконтрольованого діабету і з часом заподіює серйозний збиток багатьом системам організму, особливо нервам і кровоносним судинам.
Цукровий діабет може виникнути у будь-якому віці і тривати усе життя. Виразно простежується спадкова схильність, проте реалізація цього ризику залежить від дії безлічі чинників, серед яких лідирують ожиріння і гіподінамія.
 
Виділяють 2 типи цукрового діабету :
Діабет типу 1
При діабеті типу 1(раніше відомому як інсулінозалежний, юнацький або дитячий), для якого характерне недостатнє вироблення інсуліну, потрібне щоденне введення інсуліну. Причина цього типу діабету невідома, тому нині його не можна запобігти. Симптоми включають надмірне сечовиділення(поліурію), спрагу(полідипсію), постійне відчуття голоду, втрату ваги, зміну зору і втому. Ці симптоми можуть з'явитися несподівано.
Діабет типу 2
Діабет типу 2(раніше іменований инсулиннезависимым або дорослим) розвивається в результаті неефективного використання інсуліну організмом. Діабет типу 2,значною мірою є результатом зайвої ваги і фізичної інертності. Симптоми можуть бути схожими з симптомами діабету типу 1, але часто є менш вираженими. В результаті хвороба може бути діагностована попрошествии декількох років після її початку, вже після виникнення ускладнень. До недавнього часу діабет цього типу спостерігався лише серед дорослих людей, але нині він вражає і дітей.
Довгі віки люди не знали засобу для боротьби з цією хворобою, і діагноз "цукровий діабет" не залишав пацієнтові ніякої надії не лише на одужання, але і на життя - без цього гормону, що забезпечує засвоєння тканинами глюкози, організм існувати не може і приречений на повільне згасання. Відкриття Фредеріка Бантинга спільне з Джоном Маклеодом врятувало життя мільйонам. На жаль, цукровий діабет на сьогодні є невиліковним, але завдяки інсуліну люди навчилися тримати цю хворобу під контролем.
Важливо відмітити, що діагностування на ранніх етапах можна здійснювати за допомогою відносно недорогого тестування .
 
В даному випадку обов'язково використовуються наступні аналізи:
Визначення концентрації глюкози в крові. Дослідження проводиться двічі в різні дні. Важливою умовою правильності результатів є узяття аналізів у пацієнта на голодний шлунок.
Якщо отримані результати наявності глюкози в крові менше норми, яка складає 3, 3 - 5, 5 ммоль/л, то це вказує на те, що в організмі людини порушений метаболізм глюкози.
Проведення глюкозотолерантного тесту. Перед дослідженням пацієнт повинен виконати деякі правила поведінки(не їсти впродовж 14 годин, не займатися фізичними навантаженнями і т. п.). Сам процес обстеження полягає в тому, що пацієнт випиває 75 мл глюкози, а потім через деякий час береться аналіз крові.
Якщо рівень глюкози знаходиться в межах складових число більше 11 ммоль/л, то це свідчить про наявність діабету.
Визначення глюкози в сечі. У нормальному стані у людини глюкози в сечі не є присутнім. За наявності цієї речовини в сечі можна судити про діагноз - цукровий діабет;
Ацетон в сечі. Це дослідження допомагає визначити чи порушений обмін речовин в організмі хворого.
Аналіз крові на гликированный гемоглобін - зручний для пацієнтів і лікарів. Він має переваги перед аналізом крові на цукор натщесерце і перед 2-годинним тестом на толерантність до глюкози. У чому полягають ці переваги: аналіз на гликированный гемоглобін можна здавати у будь-який час, не обов'язково натщесерце; він точніший, ніж аналіз крові на цукор натщесерце, дозволяє раніше виявити діабет; проводити його швидше і простіше, ніж 2-годинний тест на толерантність до глюкози; дозволяє чітко відповісти на питання, є у людини діабет або ні; допомагає з'ясувати, наскільки добре діабетик контролював свій цукор в крові за останні 3 місяці; на показник гликированного гемоглобіну не впливають короткострокові нюанси на зразок застуди або стресових ситуацій.
 
 
Хороша порада: коли підете здавати аналізи крові - заразом перевірте і свій рівень гемоглобіну HbA1C.

Де здати аналізи в Чернівцях?
Сьогодні, як багато хто вже встиг помітити, державні лікарні Чернівців не можуть повною мірою впоратися з поставленими перед ними завданнями. Не маючи у своєму штаті досвідчених фахівців і сучасного устаткування,  буде досить скрутно поставити точний діагноз.
Саме тому краще звернутися в діагностичний центр "Мавекс - медицина" ! У своїй роботі наш медичний центр використовує унікальне устаткування, яке дозволяє застосовувати тільки ефективний підхід до збереження здоров'я.Зверніть увагу, що окрім широкого спектру діагностичних послуг, в нашому центрі для якісного лікування Ви можете отримати кваліфіковану допомогу лікарів-консультантів широкого профілю або вузьких спеціалізацій. 
Ми узяли собі за правило: клієнт - передусім! Саме тому наші послуги відрізняються бездоганною якістю виконання і доступністю цін.