Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Почніть весняне преображення – перевірте щитоподібну залозу

 Саме весна практично для кожної жінки стає відправною точкою на шляху до створення кращої версії себе. Спочатку хочеться ідеального відображення в дзеркалі в переддень 8 березня, потім і думки про наближення літа не дають спокою. І ось ви стежите за харчуванням, і навіть привчили себе і тіло до регулярних фізичних навантажень, а зайві кілограми зовсім не поспішають Вас покидати. Але не поспішайте звинувачувати за недосконалість фігури спадковість, «широку кістку» і свою слабку волю.

У тому, що зайві кілограми не поспішають йти може винен уповільнений обмін речовин? Існує безліч проблем зі здоров'ям, які призводять до уповільнення метаболізму, а значить, до некорректируемого набору ваги і нездатність хоча б утримувати вагу. І одна з них - порушення роботи щитовидної залози. Проблеми з щитовидною залозою зустрічаються частіше, ніж може здатися.

За даними Всесвітньої Організації охорони Здоров'я серед ендокринних порушень, захворювання щитовидної залози займають друге місце після цукрового діабету

 

Чи порядку щитоподібна залоза?

Головна проблема полягає в тому, що симптоми захворювань щитовидної залози, як правило, змазані і їх легко можна списати на звичні «втомилася, мало сплю, багато нервую і не вистачає вітамінів». Якщо проблеми з вагою супроводжуються й іншими ознаками, які можуть вказувати на захворювання щитовидної залози, слід проконсультуватися з лікарем:

• Ви дратівливі, плаксиві, настрій постійно «скаче»

• Ви швидко втомлюєтеся

• Ви хронічно не висипаєтеся і весь час мрієте прилягти

• Ваше волосся і нігті стали ламкими і слабкими

• У Вас з'явилася схильність до набряків

• Вам важко зосередитися

• У вас закрепи

• У вас проблеми з менструальним циклом

Варто пам'ятати, що боротися з наслідками проблем з щитовидною залозою набагато складніше, ніж подбати про їх профілактику! Варто зіграти на випередження, і подбати про неї вже зараз.

 Сьогодні лікарі рекомендують в цілях профілактики проходити регулярно УЗД щитовидної залози. Обстеження дозволить виявити справжній стан органу, оцінити лімфатичну, судинну сітку, структуру щитовидки. Це один з найбільш дешевих і доступних способів, який застосовується для дослідження щитовидної залози.

 Аналізи крові, які діагностують захворювання щитовидної залози:

• аналіз на трийодтиронін (Т3) загальний і вільний;

• аналіз на тироксин (Т4) загальний і вільний;

• аналіз на тиреотропний гормон гіпофіза (ТТГ), який стимулює утворення і секрецію гормонів.

Здаються аналізи крові на гормони щитовидної залози натщесерце (за 10 годин до обстеження). За погодженням з лікарем, можливо, необхідно виключити прийом гормональних лікарських препаратів. Важливо за день не вживати алкоголь, відмовитися від активних фізичних вправ, уникати стресових ситуацій. Бажано здавати кров вранці до 10:30.

При виявленні симптомів, які у вас викликають хоч найменшу підозру на патологічні зміни в організмі, негайно звертайтесь в наш медичний центр. У нас працюють фахівці з величезним досвідом роботи, пройдіть діагностику щитовидної залози, отримайте індивідуальну консультацію, дізнайтеся причини захворювань та причини змін в організмі.