Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Робота щитовидної залози та інтелект

 Вплив щитовидної залози на роботу головного мозку триває упродовж усього життя. Багато енергоємних процесів, такі як запам'ятовування нової інформації, придбання нових навичок, адаптація до нових умов протікають при обов'язковій участі гормонів щитовидної залози. Йод і гормони щитовидної залози грають важливу роль в придбанні людиною знань, формуванні його інтелектуальних здібностей і підтримці їх на певному рівні. Спостереження за хворими з порушенням функції щитовидної залози дозволяє зробити висновок, що під контролем гормонів щитовидної залози знаходиться не лише інтелектуальна частина мозку, але і емоційна. Наприклад, при патологічному підвищенні функції щитовидної залози (гіпертиреозі) спостерігається підвищена дратівливість, емоційна нестабільність, запальність, агресивність.

При гіпотиреозі (патологічне зниження функції щитовидної залози) хворі, навпаки, апатичні, безініціативні, постійно скаржаться на слабкість, сонливість, почуття холоду і скутості. У старечому віці гормони щитовидної залози допомагають зберегти функції мозку, що згасають з часом. Можна зробити важливий висновок: інтелектуальні здібності людей різного віку знаходяться залежно від роботи щитовидної залози.

В період внутріутробного розвитку людини і в ранньому дитинстві гормони щитовидної залози сприяють розвитку мозку як органу, а надалі, коли будівництво мозку припиняється, гормони щитовидної залози визначають становлення інтелектуальних здібностей людини за рахунок енергетичного забезпечення процесів навчання, запам'ятовування і адаптації.

Як захистити себе і свою сім'ю від недоліку йоду

- Йод відноситься до незамінних мікроелементів слабо поширеним в довкіллі. Географічні зони з низьким вмістом йоду є ендемічними для зобу.

- Для профілактики зобу і забезпечення нормальної роботи щитовидної залози важливо забезпечити надходження в організм достатньої кількості йоду.

 - Частина йоду може приходити з водою і харчовими продуктами (особливо продукти морського походження).

- Для відвертання йододефицита рекомендується використати в їжу кухарську сіль, збагачену йодом.

 - Під час вагітності рекомендується приймати вітамінно-мінеральні препарати, що містять додаткові кількості йоду. Використати препарати йоду можна тільки під наглядом лікаря. Надлишок йоду не міні небезпечний, чим його недолік.

- У дітей ознаки недоліку йоду це: відставання в навчанні, апатія, відсутність апетиту, порушення сну, часта застуда.

 - У дорослих недолік йоду проявляється підвищеною стомлюваністю, зниженням пам'яті і здатності концентруватися підвищена, що дратує, зміна розмірів щитовидної залози.

- При появі цих і інших симптомів треба негайно звернутися до лікаря

Все, що стосується щитовидної залози, повинно бути під контролем, незалежно від того, що ви відчуваєте.

Захворювання щитовидної залози багатоликі. Фахівці рекомендують проводити УЗИ щитовидної залози навіть при пітливості або мерзлякуватості, субфибрильной температурі, тремтінні рук або різких коливаннях ваги і випаданні волосся. А при появі проблем з ковтанням, безпричинного кашлю, нападів задухи або наявності утворень на передній області шиї необхідно терміново звернеться до ендокринолога.

УЗД щитовидної залози допоможе виявити і оцінити зміни в тканинах залози або її розмірах, наявність вузлів і запальних процесів, визначити тактику лікування. Якої-небудь спеціальної підготовки до дослідження проводити не слід. Проведення УЗД щитовидної залози в Чернівцях медичному центрі Мавекс Медицина дозволяє уникнути биопсий і інших малоінвазивних втручань, і поставити точний діагноз вже при першому візиті! Аналізи на гормони дозволяють діагностувати багато захворювань на початковій стадії їх розвитку і своєчасно почати лікування. Аналіз крові на гормони щитовидної залози у багатьох випадках дає можливість уникнути оперативного втручання завдяки своєчасно початому лікуванню.

Лікар-ендокринолог медичного центру Мавекс Медицина проводить діагностику, профілактику і лікування захворювань ендокринної системи. Найчастіше рекомендацію звернутися до ендокринолога пацієнти отримують від інших фахівців. Це говорить про те, що порушення ендокринної системи тісно пов'язані з нормальним функціонуванням інших систем організму. якщо Вам знадобилося зробити УЗД щитовидної залози в Чернівцях, здати аналізи на гормони приходьте до нас, ми знаходимося за адресою:

м.Чернівці вул.Головна,133

Телефони:

 

(095) 047-15-16, (096) 017-19-16

 

м.Чернівці вул.Щербанюка,5

050 434 03 21