Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Мазок на цитологію

 Основне завдання цитологічного дослідження - це раннє виявлення атипових клітин (ракових або передракових).
Матеріал для планового дослідження береться з цервікального каналу і з поверхні шийки матки. Далі після спеціальної обробки матеріал досліджується під значним збільшенням.
Існує два види цитологічного дослідження:
✔Тест Папаніколау або цитологічний мазок.

Забір матеріалу проводиться спеціальною щіточкою, після чого лікар робить"відбиток" на скло. Після підсихання матеріалу скла відправляються в лабораторію, де вже їх забарвлюють спеціальними барвниками і проводять діагностику. Чутливість методу становить 55-74%. .
✔Рідинна цитологія.
Забір матеріалу проводять спеціальної цитощеткой, що дозволяє зібрати матеріал з цервікального каналу і з поверхні шийки матки одночасно. Після чого щітка, з усім клітинним матеріалом поміщається в спеціальну рідку середу, що не дозволяє клітинам деформуватися при дії факторів зовнішнього середовища. Таким чином весь забраний матеріал відправляється в лабораторію. Далі спеціальний апарат виділяє всі отримані клітини з поверхні щітки і з рідкої середовища і готує матеріал для дослідження певної товщини. Товщина препарату має значення для чутливості методу. Наявність нашарування клітин значно збільшує ризик помилки при проведенні діагностики. Ефективність методу рідинної цитології за результатами деяких досліджень, сягає 98%, за рахунок зниження кількості неадекватних препаратів.

Як підготуватися до здачі аналізу:-За кілька днів до аналізу виключити застосування контактних фармацевтичних і гігієнічних засобів (вагінальних свічок, мазей, тампонів);
-Не здавати аналіз у період менструальноi кровотечі,відкласти дослідження до завершення циклу;
-Виключити статеве життя за день до забору мазка.
-проводиться перед розширеною копмоскопією.

Перевагою  цитології є її неінвазивність (відсутність травматизму) при досить високій результативності.
При поганих результатах цитологічного дослідження потрібно подальша діагностика.