Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Що робити, якщо Вас вкусив кліщ: прості рекомендації

 Кліщі-одні з найбільш численних представників класу членистоногих. В даний час вчені нарахували понад 48 тисяч видів кліщів, однак реальна їх кількість може бути на порядок більше.

Якщо ж вирішили самостійно боротися з кліщем, ми зібрали для вас кілька порад, як це зробити без шкоди для здоров'я.

Видалення кліща

Кліщів зручно видаляти пінцетом. При цьому кліща слід захопити якомога ближче до хоботка, потім акуратно потягнути вгору, при цьому обертаючи навколо своєї осі в зручну сторону. Зазвичай через 1-3 обороту кліщ витягується разом з хоботком.

Для видалення кліщів існують спеціальні пристосування.

Якщо під рукою немає ні пінцета, ні спеціального пристосування, то кліща можна просто обхопити шматочком бинта, марлі або вати.

Існує метод видалення кліща ниткою. Для цього міцну нитку зав'язують у вузол якомога ближче до хоботка кліща, потім скручують її в одному напрямку (трохи підтягуючи вгору), до тих пір поки кліщ не викрутиться.

Якщо кліщ присмоктався в незручному для його вилучення місці, а вам ніхто не може допомогти, видалить його, як зможете, навіть якщо він порветься, це краще, ніж витрачати тривалий час на пошуки допомоги.

Якщо при витяганні кліща відірвалася його голівка або її частина, це не страшно, однак варто врахувати, що залишилися в шкірі частинки кліща можуть викликати запалення або нагноєння. Також при відриві головки процес інфікування може продовжуватися.

Голівка, що залишилася на шкірі, має вигляд чорної точки. Місце присмоктування кліща протирають ватою, змоченою спиртом, а потім видаляють залишилися в шкірі частини кліща стерильною голкою.

Кліща не потрібно мазати маслом або ще чим-небудь. Навіть якщо кліщ вилізе сам, ви втратите час, адже фізичне видалення пройде швидше. Крім того, такого кліща у вас можуть не прийняти на аналіз.

Після видалення кліща шкіру в місці його присмоктування обробляють настоянкою йоду або спиртом, накладання пов'язки не потрібно.

Чим загрожує укус кліща?

Навіть якщо укус кліща був короткочасним, ризик зараження клещевыми інфекціями не виключається.

Кліщ може бути джерелом досить великої кількості захворювань, тому видаливши кліща, збережіть його для дослідження на зараженість клещевыми інфекціями (кліщовий енцефаліт, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма - ред.).

Кліща слід помістити в невеликий скляний флакон разом зі шматочком вати, злегка змоченим водою. Обов'язково закрийте флакон щільною кришкою і зберігайте його в холодильнику.

Потрібно розуміти, що наявність інфекції у кліща ще не означає, що захворіє людина. Аналіз кліща потрібен для спокою в разі негативного результату і пильності - у разі позитивного.

Обов'язково відвідати лікаря необхідно у наступних випадках: Якщо в області укусу виникли ознаки запалення (набряклість, почервоніння тощо). Якщо в проміжку з 3 по 30 дні після укусу на шкірі з'явилися червоні плями. Якщо підвищилася температура тіла, з'явився біль у м'язах, невмотивована слабкість і інші неприємні симптоми (ці ознаки особливо важливо відслідковувати протягом перших 2 місяців після укусу). При перших підозрах на захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря і пройти обстеження. Скористайтесь наступними видами діагностики:

• антитіла до вірусу кліщового енцефаліту IgG;

• Антитіла до вірусу кліщового енцефаліту ІgМ;

Лайм-Бореліоз IgG (Anti-Borrelia IgG);

Лайм-Бореліоз ІдМ (Anti-Borrelia ІgМ);

Необхідно знати, що наявність інфекції у кліща ще не означає, що захворіє людина. Самий вірний спосіб визначити наявність захворюванняздати аналіз крові. Аналізи необхідно здавати через 2-е тижні від передбачуваного укусу.

При отриманні негативного результату рекомендовано повторити тест через кілька тижнів, так як на ранніх стадіях захворювання у половини пацієнтів спостерігається низький рівень антитіл, що не виключає інфікування.

Будьте здорові!