Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Мігрень-розрахунок за геніальність

 Мігрень часто називають розплатою за геніальність, так як нею страждали багато відомих особистостей: Понтій Пилат, Цезар, Шарлотта Бронте, королева Англії Єлизавета I, Наполеон, Чайковський та багато інших.У людей, схильних до цієї хвороби особливий склад характеру-вони честолюбні, педантичні, їм подобається все тримати під своїм контролем, важко переживають невдачі, часто дуже успішні в професійному плані, знаходяться в постійному нервовому напруженні.
Мігрень-це не просто головний біль, для неї характерні наступні ознаки: 
✅найчастіше біль одностороння, але може хворіти і вся голова
✅пульсуючий характер болю,стукаючий
✅біль посилюється при світлі, звукі, запаху, тому хворі воліють заховатись в абсолютно тихій і темній кімнаті
✅іноді мігренозні напади протікають з аурою-порушення мислення, оніміння, поколювання деяких частин тіла, зорові
галюцинації, нудота, блювота
до мігрені відносять також ауру без головного болю
✅локалирується біль частіше всього в області очей, скроні, тім'я, верхньої щелепи, шиї
✅гормонозалежні, часто збігаються з овуляцією, початком менструації
✅тривалість больового нападу 4-72 годин
Мігренозні напади переносяться дуже важко, порушують якість життя. Мігрень з аурою призводить до виникнення ішемічного інсульту.
Можливі причини головних болів:
✅порушення регуляції тонусу судин головного мозку і позачерепних судин, а також їх аномалія розвитку
✅порушення циркуляції спинномозкової рідини (підвищення ВЧТ)
✅підвищення тонусу м'язів скальпа голови
✅запальний процес черепномозкових нервів і ЦНС
✅психогенні фактори (стрес)
Своєчасне звернення до лікаря дозволяє вчасно виявити причину і запобігти серйозним захворюванням або хронізаціі процесу.

Для виявлення причин головних болів застосовуються різні методи діагностики, в тому числі ультразвуковий. Узд судин головного мозку дозволяє лікарю побачити ряд причин, які можуть викликати головні болі. Одним з кращих методів діагностики є транскраніальне дуплексне сканування судин головного мозку та шиї(Транскран). Транскран як метод обстеження не має вікових обмежень, безболісний, нешкідливий для здоров'я.

Транскран призначається при таких захворюваннях, як мігрень, головний біль, напряги, вегетативна дисфункція яка супроводжується головними болями, неврози, запаморочення і непритомність, порушення сну, підвищення збудливості і зниження успішності в школі, патологічні процеси в шийному відділі хребта, запаморочення, а також при захворюваннях ЛОР органів і очей. За результатами дослідження, невролог призначає лікування.
У медичному центрі МАВЕКС МЕДИЦИНА в Чернівцях для проведення цього дослідження використовується апарат УЗД експертного класу. Обстеження проводять фахівці з багаторічним досвідом роботи та високим рівнем професійної підготовки.