Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Квіткові чаї.Цілющі властивості рослин

 Одним з найбільш популярних і поширених у світі видів напоїв, без сумніву, є чай. Його назва походить із стародавнього китайського діалекту. На батьківщині цього напою - в Китаї - чаювання являє собою ціле мистецтво.Втім, ще в давнину напої з трав і коріння споживали задовго до появи заморського чаю (його завезли до нас менш 300 років тому). І аж до початку минулого століття «узвар» з черносмородіновим і малинових пагонів, а ще іван-чаю (зніту) пили, коли хотіли уникнути застуди і відновити сили після важкої роботи. 

Перелік найбільш затребуваних цілющих рослин від найпоширеніших недуг.

Зміцнюють серцево-судинну систему: глід (нарівні з плодами — квітки і листя), звіробій, кропива, любисток, мати-й-мачуха (квітки і листя), календула, гречка (квітучі стебла), меліса, огіркова трава, пустирник, таволга, деревій, цикорій (корінь і стебла).
Знижують тиск: барбарис, буквиця, суниця (квітки і листя), буркун, чорноплідна горобина (плоди і листя), спориш, череда.
Підвищують тиск: лимонник, золотий корінь, розмарин.
Нормалізують функцію шлунково-кишкового тракту: аніс (насіння і листя), бадан, молоде листя берези, смородини, яблуні, а також ісопу, кипрей, ромашка аптечна, яглиця, брусниця (листя), материнка, ожина (листя), манжетка, м'ята, спориш, чебрець, кмин (насіння і листя), деревій, чага, глуха кропива (глуха кропива).
Загальнозміцнююча дія: молоде листя берези, клена, обліпихи, чорної смородини, малини, брусниці, ожини, а також кропива, кислиця, первоцвіт, яглиця, ягоди обліпихи, калини, червоної горобини, актинідії, плоди і листя шипшини.
Тонізують: елеутерокок, аралія, левзея, лимонник.
Заспокоюють і усувають безсоння: коріння валеріани, синюха, верес, материнка, звіробій, котовник, меліса, синеголовник, хміль.
Усувають головний біль: кипрей, конюшина, первоцвіт, лаванда, вербена.
Підвищують імунітет, опірність до хвороби: женьшень, аралія, елеутерокок, левзея, цикорій, шипшина, калина, ліщина, обліпиха, кульбаба, суниця.
Основні збори трав припадають на початок літа, коли вони цвітуть, а точніше, починають зацвітати. 
У червні збирають листя і квітки суниці, зніту, малини, шипшини, ожини, чорниці, брусниці, а в липні — що зацвітають пагони чебрецю, материнки, м'яти, манжетки, котовника.
Варто пам'ятати, що квітковий чай-це просто чай, а не ліки, він не здатний повністю оздоровити організм. Якщо є якесь захворювання, потрібно лікуватися препаратами, а квітковий чай пити в комплексі.