Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Як не отруїтися на відпочинку. Що робити, якщо ви отруїлися?

 Літо– пора відпусток,ми радіємо сонцю, морю, пляжу і можливості відпочити. У той же час, літо – час підвищеної небезпеки отруєнь. Висока температура повітря влітку – це додатковий «бонус» для самих різних хвороботворних бактерій і вірусів, які поспішають вразити наш організм.
Як не отруїтися?
Пийте чисту воду. Причому не з-під крана, а або кип'ячену або бутильовану. Особливо це правило стосується дітей, оскільки їх шлунково-кишковий тракт слабкіше, ніж у дорослих. Не купуйте продукти і напої на стихійних ринках, у випадкових людей. Завжди звертайте увагу на термін зберігання. Частіше мийте руки, а також фрукти і овочі. Це звучить банально, але більшість кишкових інфекцій виникає із-за нашої ліні: ми лінуємося або забуваємо мити руки. Якщо фрукти або овочі потрібно з'їсти в сирому вигляді, обполосніть їх ще й кип'яченою водою, а персики і абрикоси найкраще обдати окропом.Не зберігайте приготовані салати під майонезом та інші страви без холодильника. Так і в холодильнику вони можуть зберігатися недовго.
Не купайтеся в незнайомих місцях, особливо, якщо бачите табличку «Купання заборонено». Цілком ймовірно, що у «дикому» водоймі лютує кишкова паличка або інші неприємні мешканці.Не купуйте фрукти і овочі, які вже розрізані: у них набагато менше корисних речовин, а ось інфекція з задоволенням «прилипає» до місця розрізу. В першу чергу, це відноситься до кавунів та диням. 

Відпочиваючи в кафе або ресторані, утримайтесь від замовлення котлет і салатів з майонезом. Набагато безпечніше – м'ясо або риба, приготовані цілісним шматком, і овочеве або фруктове асорті без заправки. Постарайтеся уникати вживання паштетів.
Дотримання цих правил допоможе вам і вашим дітям насолоджуватися радощами літа, не страждаючи від отруєнь.
Що робити, якщо ви отруїлися?
Постійний пронос і (або) блювота, головний біль, болісні «сутички» у шлунку і підвищення температури – однозначний привід звернутися до лікаря! Не сподівайтеся на те, що вам допоможе самолікування. При таких симптомах відразу викликайте медиків або їдьте в лікарню самі.
Якщо ж симптоми не настільки загрозливі, якщо ви відчуваєте себе більш-менш нормально і скаржитесь тільки на розлад шлунку або нудоту, можна сподіватися на таблетки, але тільки в тому випадку, якщо не спостерігається погіршення самопочуття.
Дія перша – промити шлунок. Для цього медики рекомендують випити велику кількість (не менше літра) кип'яченої, злегка підсоленої води, після чого викликати блювоту. Бажано повторити цю дію кілька разів, поки береться з шлунка вода не стане прозорою.
Дія друга – прийняти ліки-ентеросорбенти. Таким ліками є відомий всім активоване вугілля, який можна приймати у великих кількостях (в залежності від маси тіла, до 20 таблеток). Крім того підійде ентеросгель, 2-3 столові ложки пропонується розчинити в половині склянки води і випити.
Дія третя – прийом нифуросксазида або будь-якого препарату на його основі. 
Дія четверта. Щоб не допустити зневоднення організму (адже тільки уявіть собі, скільки рідини виходить разом з блювотою!), необхідно постійно пити воду, в яку додано трохи кухонної солі. Навіть якщо зовсім не хочеться, все-таки змушуйте себе кожну хвилину-дві випивати ковток-другий. Якщо цього не зробити, ваш стан погіршиться: можуть початися аритмія, прискорене серцебиття і навіть судоми, в особливо важких випадках хворий втрачає свідомість.
Дія п'ята. Щоб позбутися від спазмів у шлунку, можете взяти будь-який препарат-спазмолітик.
Необхідно пам'ятати, що найкраще лікування - це профілактика. Сподіваємося, вся ця інформація стане Вам у нагоді тільки в теорії.

Будьте здорові! І приємного Вам відпочинку!