Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Про жіноче, вік: 25, 35, 45

 Перший вік – 25-35 років:

Це найактивніший вік. У більшості жінок він асоціюється з вагітністю, народженням дітей і першими роками їх життя. Тому в центрі уваги – можливість жінки реалізувати свою репродуктивну функцію, кажучи простіше, завагітніти та народити дитину.

Проблема: як уникнути збоїв у репродуктивній системі

Рішення: в цьому плані незамінні сучасні низькодозовані гормональні контрацептивні препарати. Вони володіють унікальним профілактичним і лікувальним ефектами. На їх фоні не відбувається дозрівання яйцеклітини. Таким чином, створюється ситуація, яка дозволяє репродуктивній системі відпочити і перевести дух».

Природа так «запрограмувала» жіночий організм, що періоди його активності повинні чергуватись з періодами відпочинку. Активність в даному випадку – це щомісячне дозрівання яйцеклітини, а відпочинок для репродуктивної системи – це вагітність, пологи і годування. Виходить, що 3-4 дитини – і жіночий організм протягом 10-12 років працює в природному режимі.

Сьогодні ситуація інша, і ми не можемо з цим не рахуватись.Пізні пологи, 1-2 дитини в сім'ї.  Отже, репродуктивна система щомісяця працює в циклічному режимі, що проявляється регулярними менструаціями. В результаті від постійних навантажень в організмі жінки відбуваються збої. Результат очевидний – серйозні проблеми зі здоров'ям: мастопатія, міоми, ендометріоз. Тому прийом гормональних препаратів просто необхідний в ім'я збереження здоров'я здорових.

Проблема: підготовка до вагітності

Рішення: за три місяці до цієї події слід піти до лікаря, здати аналізи на запальні захворювання, на гормони, зробити гастроскопію, УЗД органів малого таза. Якщо знадобиться, пройти лікування разом з чоловіком.

Також необхідно здати аналізи крові на вірусні інфекції. Як правило, жінки не віддають собі звіту у важливості такого обстеження. Тим часом воно обов'язково. Майбутнім батькам слід чесно розповісти один одному про можливі спадкові захворювання. Сьогодні є всі можливості не допустити прояву «поганої» спадковості, головне – знати, яка реальна ситуація.

Другий вік – 35-45 років: шукайте жінку

Це пізній репродуктивний період. Як правило, до цього часу жінка вже має дітей і активно займається їх вихованням. Але для неї також не виключені і пізні пологи.

Проблеми та рішення

Проблема: пізня вагітність

Рішення: Запас яйцеклітин з віком виснажується, і нові яйцеклітини не утворюються. І все те негативне, що жінка переносить протягом життя – інфекції, стреси, погана екологія, – впливає на її організм в цілому. І, звичайно ж, на репродуктивну систему взагалі і яйцеклітину зокрема.

Тому бажано народити першу дитину до 35 років. Якщо ж жінка вагітніє пізніше, то можуть виникнути різні складності. І вона повинна бути подвійно уважна до себе і свого майбутнього малюка. При будь-яких підозрах або скаргах краще зайвий раз сходити на обстеження до лікаря, зробити УЗД і розвіяти свої сумніви. Якщо є якісь підозри з приводу розвитку плода, необхідно провести особливе обстеження, зване біопсією, і дослідження хоріона на ранніх термінах вагітності.

Проблема: планування сім'ї

Рішення: Потрібно бути особливо уважною до планування вагітності. У цьому віці значно більша ймовірність захворювань, при яких народжувати заборонено.

Також збільшується число хронічних недуг. Тому штучне переривання вагітності може спровокувати як прояв прихованих, так і загострення хронічних недуг.

Проблема: жіночі складності

Рішення: З віком з'являється все більше проблем зі здоров'ям. Якщо говорити про гінекології, то це міоми матки, ендометріоз, запальні захворювання, захворювання шийки матки, гіперпластичні процеси в ендометрії, хворобливі менструації.

Зараз вже доведено, що після 35 років передменструальний синдром зустрічається в 2-3 рази частіше.

Стандарт-огляд у гінеколога, мамолога і ендокринолога 1 раз на рік.

Третій вік – старше 45 років: перехідний період

Програма здоров'я

Це особливий етап в житті жінки-щабель між молодістю і старістю. У цей період відбуваються зміни у всіх органах і системах, але панують все-таки зміни в репродуктивній системі. Ці зміни стосуються прогресуючого зниження рівнів жіночих статевих гормонів, що утворюються в яєчниках. Природа так запрограмувала жінку, що надзвичайно важлива залоза – яєчник – «вимикається» у віці 45-55 років. Спочатку припиняється здатність до зачаття, а потім, у міру зниження рівня статевих гормонів, «вимикається» і менструація.

Проблеми та рішення

Проблема: клімактеричний синдром

Рішення: статеві гормони-дивовижні створення. Їх представники є в багатьох органах і тканинах. Коли після 45 років виникає їх дефіцит, можуть розвиватися клімактеричні симптоми. Найпоширеніші з них – це припливи жару, підвищена дратівливість, пітливість, безсоння, депресія. Суб'єктивно ці симптоми, звичайно, неприємні, але у 80-90% жінок вони зникають без особливого лікування за 1-2 роки.

Якщо клімакс протікає важко, то застосовується замісна гормональна терапія.

Проблема: вікові недуги

Рішення: Замісна гормональна терапія – ЗГТ – особливо рекомендується тим жінкам, у яких рано припиняються менструації і менопауза настає до 45 років. Існує також штучна менопауза, яка виникає у молодих жінок після оперативного видалення яєчників.

Це група ризику раннього інфаркту міокарда, інсульту, сечостатевих розладів і остеопорозу, хвороби Альцгеймера. Тому тут ЗГТ грає не стільки лікувальну, скільки профілактичну роль.

У цьому віці більше протипоказань і хронічних хвороб. Тому застосовуються особливі типи препаратів-натуральні і низькодозовані. Вони містять в 10 разів менше гормонів, ніж виробляється в молодому організмі.

Також вони необхідні тим жінкам, у яких раніше були періоди тривалої відсутності менструації, дефіцит статевих гормонів, операції з видалення яєчників. Особливої уваги заслуговують ті, чиї мами або бабусі стикалися з переломами шийки стегна.

Навіть якщо немає ніяких скарг, слід регулярно здавати кров на холестерин і перевіряти стан кісткової тканини-проходити денситометрію. Підступність прихованого перебігу таких вікових недуг, як атеросклероз і остеопороз - в тому, що скарг немає, а процес повільно розвивається. І через 5-10 років можуть виникнути серйозні, часто вже не вирішувані проблеми.

У цьому віці частіше виникають захворювання молочних залоз, тому при сприятливій історії родини у віці 40-45 років показана мамографія раз на два роки; після 50 років суворо показана щорічна мамографія.

Висновок: Як уникнути розладів і порушень, пов'язаних з віковими змінами організму, і надовго зберегти здоров'я та працездатність?

У цьому допоможе своєчасна і якісна діагностика, дає вичерпну інформацію про стан здоров'я з урахуванням спадковості, факторів ризику і способу життя.