Міфи про шоколад. Правда чи вигадка?
Важко знайти людину, байдужу до шоколаду. Theobrome cacao — наукова назва рослини, що приносить плоди какао і в перекладі означає «їжа богів», виникло не випадково. Про шоколад складено безліч суперечливих міфів, основні з яких ми розглянемо.
Міф № 1. Шоколад викликає появу зайвої ваги.
Частково вірне твердження. Шоколад є висококалорійним харчовим продуктом (450-650 калорій на 100 грам), проте основні джерела калорій в цьому продукті — глюкоза і молоко. Тому «шоколадні» вуглеводи швидко розщеплюються і витрачаються настільки ж швидко. При надмірному вживанні вуглеводи відкладаються у вигляді жиру, але будучи вжитими в розумних кількостях, цілком можуть бути частиною збалансованого харчування
Міф № 2. Шоколад — джерело швидкої енергії.
Це абсолютна правда. Жири та цукор, у великій кількості містяться в шоколаді є основними постачальниками енергії для організму. Калій і магній, що містяться в ньому, важливі для нормального функціонування м'язової і нервової систем. Тому шоколад корисний тим, хто займається спортом, а також дітям. Студентам на іспити не випадково прийнято давати шоколадні плитки, що стимулюють мозкову діяльність і благотворно впливають на емоційний фон.
Міф № 3. Шоколад – стимулятор.
І це правда. Кофеїн і теобромін, що містяться в шоколаді, чинять легку стимулюючу дію на нервову і серцево-судинну системи. Шоколадні вуглеводи дають легко доступну енергію для швидкої витрати, а жири масла какао засвоюються повільніше вуглеводів, що забезпечує енергію для організму протягом тривалого часу.
Міф № 4. Шоколад підсилює статеве збудження.
Дане твердження є перебільшенням. Фенілетиламін і деякі інші речовини, що входять до складу шоколаду, здатні стимулювати якийсь «центр кохання», що знаходиться в мозку, але це здебільшого відноситься до жінок. Чоловіка ж шоколадкою спокусити дуже важко.
Міф № 5. Шоколад є причиною виникнення карієсу.
Це правда. Але не більше, ніж будь-які інші солодощі або сухофрукти (чорнослив, родзинки, курага та ін). На відміну від інших солодощів, крім шкоди, шоколад приносить і користь для зубів. Справа в тому, що в какао міститься антисептична речовина, переважна розвиток бактерій, відповідальних за утворення карієсу і зубного каменю. Таким чином, цукор карієс провокує, а речовини, що входять до складу какао, попереджає це негативне явище. Стоматологи вважають, що карамель більш шкідлива для зубів, ніж шоколадні цукерки.
Міф № 6. Шоколад викликає закреп.
Міф, позбавлений підстав. У шоколаді міститься танін. Це речовина, яка здатна регулювати роботу кишковника і, крім того, може сприяти виведенню шлаків. Виходить з точністю до навпаки: шоколад може володіти швидше проносними властивостями.
Міф № 7. У шоколаді немає вітамінів.
Цей міф не є правдою. Залежно від сорту і якості шоколаду, в продукті містяться не тільки вітаміни групи А і В, але і калій, залізо, кальцій, магній. За кількістю вітамінів і мікроелементів якісний шоколад не поступається таким корисним продуктам, як йогурт або яблуко. |