Чого не варто робити перед застіллям?
Не варто сідати на дієти для зниження маси тіла безпосередньо перед святом.Розвантажувальний день -тільки після вечірки.
Справа в тому, що низькоенергетичне харчування і недостатнє надходження поживних речовин викликає зниження вироблення травних ферментів, що після рясного святкового столу одне-значно призведе до розладу травлення. Якщо все ж це з вами сталося, то випийте під час застілля ферментний препарат (фестал, гастал, мезим та інші). Це полегшить роботу печінки і підшлункової залози.
Не варто весь день 31 грудня обмежувати себе в їжі. Інакше, сівши на голодний шлунок за щедрий стіл зі спиртними напоями, ви ризикуєте не тільки переїсти, але і ваша печінка не впорається навіть з невеликою кількістю алкоголю.
Протягом дня необхідно як мінімум 2-3 рази прийняти їжу, краще, щоб це були молочні страви, каші, овочі та фрукти. А також не обмежувати себе в питті (близько 1,5 літрів води в день).
Якщо ви погано переносите алкоголь, то перед тим, як піти в гості, рекомендується випити сире яйце, склянку молока, з'їсти пару варених картоплин з олією — вони уповільнюють всмоктування алкоголю і запобігають швидке настання сп'яніння. Шкідливий вплив спиртного на організм також можна послабити, випиваючи велику кількість рідини до і після застілля.
Також зменшує ймовірність настання швидкого сп'яніння активоване вугілля: 2-4 таблетки за 10-15 хвилин до першої чарки, потім — по 2 таблетки щогодини. Однак при цьому потрібно пам'ятати, що активоване вугілля сорбує травні ферменти і це дещо уповільнює переварювання їжі.
Не варто запивати алкоголь газованими напоями — вуглекислий газ помітно прискорює швидкість всмоктування алкоголю в кров. І взагалі, міцне спиртне краще не запивати, а заїдати.
|