Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Що заважає схуднути? Причини зайвої ваги

 Можна управляти своєю вагою? Так! Але варто розібратися з причинами, які призвели до зайвої ваги, - а вони, як правило, лежать на поверхні. Про що ж йде мова?

Генетична схильність

Доведено, що якщо обидва батьки страждають ожирінням, то частота виникнення цього захворювання у дітей досягає 66%. Іншими словами, якщо в сім'ї троє малюків, то у двох з них напевно буде ожиріння. Якщо ж стрункістю не відрізняється один з батьків, ожиріння загрожує 50% нащадків, тобто одному з двох. А ось якщо батьки стрункі, то вірогідність виникнення цієї недуги у дітей складає усього 9%.

Ендокринні порушення

 Гипотиреоз- захворювання, що викликає зниження функції щитовидної залози (на відміну від гіпертиреозу, коли функція щитовидки підвищена). Окрім помірного набору ваги цей стан проявляється поганою переносимістю холоду (людина постійно мерзне), сухістю шкіри, випаданням волосся, закрепами, м'язовою слабкістю, втомою, складнощами з концентрацією уваги, поганою пам'яттю, зниженим настроєм аж до розвитку депресії. Щоб остаточно в цьому переконатися, краще проконсультуватися з ендокринологом.

Синдром Кушинга - захворювання, одним з симптомів якого також є надмірна вага. Для синдрому Кушинга характерне скупчення жирової тканини в ділянці живота і сідниць. Багато симптомів цього захворювання властиві і важкому ожирінню, наприклад, підвищений артеріальний тиск, підвищене обволосіння, порушення менструального циклу, підвищення рівня цукру крові. Але на відміну від ожиріння при синдромі Кушинга бувають багрові розтяжки на шкірі, атрофія шкірних покривів, знижений рівень калію в крові. Якщо у вас є хоч би щонайменші підозри, обов'язково зверніться до ендокринолога, щоб виключити цей діагноз!

Харчові звички

Багато шкідливих харчових звичок, властиво мешканчам великих міст. Темп життя росте і росте, графік роботи дуже щільний, поспіх і стрес стають нормою життя - люди пропускають сніданок або обід, харчуються на ходу або за кермом і розслабляються за щедрою вечерею перед сном.

Стрес

 Багато людей їдять у відповідь на стрес і напругу. Доведено, що при стресі підвищується рівень кортизолу - гормону, який сприяє накопиченню надмірної жирової тканини і розвитку абдомінального ожиріння (коли жир скупчується в черевній порожнині навколо внутрішніх органів), Є дані, що у жінок з центральним ожирінням (тобто в ділянці живота) абдомінальний жир накопичується як прояв незадоволення життям.

Порушення сну та втома

Нестача відпочинку і неякісний сон не дають людині схуднути. Недосип уповільнює метаболізм і призводить до порушення синтезу гормону лептина. Лептин відповідає за пригнічення апетиту. Його функція - посилати в мозок сигнали про те, що людина сита.

Сексуальні проблеми

 При фізичних контактах різної міри близькості : під час масажу, сексуального збудження і оргазму - виробляється гормон окситоцин, "гормон спокою". Саме йому ми зобов'язані сексуальним задоволенням. Він також виділяється, коли людина їсть жирну їжу. Тому нерідко сексуальне незадоволення компенсується споживанням висококалорійних продуктів.

Низька фізична активність

Ми сидимо на роботі, сидимо в машині, сидимо перед телевізором. Що таке нормальна фізична активність? Це 30-60 хвилин вправ в день максимально можлива кількість раз на тиждень.