Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Цікаві факти. Сидяча робота негативно впливає на репродуктивну здатність чоловіків

 Фахівці з медичного університету в Шецине (Польща) порівняли якість сперми у чоловіків, які проводять більше половини робочого часу в положенні сидячи, і у ведучих активний спосіб життя.

За статистикою, сьогодні безпліддя діагностується приблизно у 20% пар, які планують народження дитини. На частку чоловічого фактора припадає близько 50%, а в деяких країнах - близько 70%, випадків безплідного шлюбу. Приблизно в третині випадків чоловіче безпліддя поєднується з жіночим.

Дуже важливими факторами, що впливають на репродуктивну здатність чоловіків, є шкідливі звички та нездоровий спосіб життя — наприклад, куріння, вживання алкоголю, наркотиків, ожиріння, часті стреси. Деякі дослідження показали, що сидяча робота також може негативно впливати на параметри сперми.

Відомо, що для нормального ходу сперматогенезу температура яєчок повинна бути на 1-2°C нижче температури тіла. Однак тривале сидяче положення призводить до перегріву мошонки через погану циркуляцію повітря в паховій області і погіршення кровотоку. Підвищення температури може викликати патологічні зміни як в епітелії насіннєвого канальця (клітини Сертолі і сперматогенні клітини), так і в ендокринних клітинах, розташованих в інтерстиціальній тканині яєчка (клітини Лейдіга). Наслідком цих змін можуть ставати пошкодження ДНК статевих клітин, зниження концентрації сперматозоїдів і навіть атрофія яєчок.

Польські фахівці провели дослідження, в якому оцінили вплив малорухливого способу життя на загальні параметри еякуляту, так і на цілісність ядерної ДНК статевих клітин.

Для аналізу були взяті зразки сперми у 152 чоловіків, які проводили більше половини робочого часу (17,5 і більше годин в тиждень) у сидячому положенні, і у 102 чоловіків, які проводили сидячи менше половини робочого часу. Стандартні параметри еякуляту оцінювалися відповідно до керівництва ВООЗ від 2010 року. Частку сперматозоїдів з фрагментованою ДНК (SDF) визначали за допомогою тесту Halosperm.

Результати показали, що досліджувані групи достовірно не розрізнялися за стандартними параметрами сперми, але мали статистично значущу різницю у кількості сперматозоїдів з фрагментованою ДНК. У чоловіків, які проводили більшу частину робочого часу сидячи, рівень SDF в середньому був на 4,5% вище, ніж у більш активних (медіанне значення 21% проти 16,5% відповідно). Низька частка SDF (від 0 до 15%) була відзначена у 27,63% чоловіків у першій групі і у 45,10% — у другій. Висока частка SDF (більше 30% — - у 30,92% чоловіків у першій групі і у 16,67% - у другій.