НапрямкиСтаттіЦікаві новиниВсі цікаві новини |
Питання " лікувати або не лікувати ВПЛ?"
Питання " лікувати або не лікувати ВПЛ?"залишається на сьогоднішній день найбільш дискутабельним. ⠀
За кордоном ВПЛ не лікується, але лікуються його наслідки у вигляді дисплазії і раку шийки матки.
У нашій країні хтось вважає, що вірус лікувати не обов'язково, а хтось вважає, що треба його пролікувати, щоб не отримати наслідки.
Достовірно відомо, що в деяких випадках при досить сильному імунітеті вірус, дійсно, може самостійно елімінуватися, вивестися з організму.
А в деяких випадках може активізуватися (при зниженому імунітеті) і викликати ракову трансформацію.
Виходячи з того, що думки з приводу лікування папіломавірусу розійшлися, ми в клініці воліємо лікувати вірус, до речі, з дуже хорошими результатами, не чекаючи його активації в тканинах шийки матки.
Специфічних препаратів, що діють тільки на даний вид вірусу, немає, тому вірус лікується препаратами, що діють на імунну систему, щоб допомогти організму вивести мікроб.
⠀Це можуть бути препарати, що діють на різні ланки імунітету: і препарати, що сприяють виробленню білка інтерферону, який вбиває вірус, і препарати, що містять сам білок-інтерферон, і препарати, що діють безпосередньо на саму вірусну клітину і т. д.
В будь-якому випадку, лікування повинно бути індивідуальним для кожної пацієнтки, а яким-вирішує вже сам гінеколог.
А як Ви вважаєте, якщо є можливість пролікувати вірус, краще це зробити, або все-таки спостерігати і потім лікувати наслідки? |