Молоко.Шкода і користь .Чи шкідливо пити молоко після 50
Цілющі властивості молока
Молоко є прекрасним джерелом кальцію. До того ж, цей мінерал з молока засвоюється організмом практично повністю. Ця особливість молока робить його незамінним продуктом як для дітей, так і для людей, хворих на остеопороз — захворювання, при якому кальцій вимивається з кісток, роблячи їх при цьому ламкими і крихкими.
При простудних захворюваннях.
Для боротьби з вірусними інфекціями організму необхідний білок. А адже саме молочний білок засвоюється нашим організмом краще, ніж будь-який інший.
При безсонні .
Молоко допомагає боротися з безсонням. Воно виявляє седативну дію на організм і нервову систему завдяки високому вмісту різних амінокислот. І один з найбільш популярних народних рецептів при безсонні — це стакан молока з медом, яке необхідно приймати за годину до сну.
Молоко для гіпертоніків.
Завдяки легкому сечогінному ефекту, молоко прекрасно знижує тиск.
При захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
У більшості випадків, користь молока для літніх людей виражається в регулюванні кислотності і зниження больових відчуттів при таких захворюваннях, як гастрит і виразка дванадцятипалої кишки. У боротьбі з печією — молоко — ідеальний засіб, так як воно знижує кислотність. Але слід пам'ятати, що для нормального засвоєння молоко слід пити злегка тплим, причому - повільно і маленькими ковтками.
У день рекомендується випивати хоча б один стакан молока або кефіру
Для літніх людей кисломолочні продукти вважаються найбільш сприятливими для нормалізації діяльності шлунково-кишкового тракту. Але і тут існують нюанси. Одноденний кефір має властивість посилення перетравлення їжі, і його добре вживати при закрепах. Тоді як міцний, двох-триденний кефір рекомендується при дисфункції (розладі кишковника).
Завдяки молоку ми можемо повною мірою отримувати рибофлавін (вітамін В2). Саме цей вітамін відповідає за енергетичний обмін в організмі і перетворює жири і вуглеводи в корисну енергію. Тому цей напій прекрасно допомагає боротися із зайвою вагою-необхідно лише вживати нежирене молоко.
Молоко не є ліками від усіх хвороб. А деяким людям воно навіть протипоказано при всій своїй корисності.
Майже 15% населення нашої планети страждає недостатністю ферменту, що розщеплює лактозу (молочний цукор). Така нездатність до засвоєння молочного цукру призводить до бродіння молока в кишковнику, що призводить до діареї.
Ще один момент-Молоко-найсильніший алерген. Тому при перших же ознаках-висипу, свербінні, здутті живота, нудоті або блювоті — слід припинити прийом молока. Водночас алергікам корисні похідні молока-кисломолочні продукти. Йогурт, кефір, сир— не менш потрібні організму. Також, замість коров'ячого, можна спробувати пити козяче молоко.
Літнім людям необхідно пам'ятати про деякі нюанси
Після 50 років молоко потрібно пити вкрай помірно, скоротивши його кількість до однієї склянки в день. Справа в тому, що молоко сприяє накопиченню в організмі речовин, що провокують розвиток атеросклерозу. І саме після 50 років різко зростає ризик розвитку цього захворювання.У літніх людей в результаті зміни складу мікрофлори кишковника розвивається недостатність ферменту лактази . Якщо фермент лактаза недостатньо активний, молочний цукор (лактоза) не всмоктується, а перетравлюється бактеріями товстої кишки. В результаті відбувається посилене бродіння молочного цукру, різко збільшується утворення газів, виникають здуття та діарея.
Шкоду принесе молоко і тим людям, які страждають відкладенням кальцієвих солей в судинах. В цьому випадку його слід повністю виключити з раціону. |