Чому паморочиться голова
Запаморочення – не захворювання, а симптом, що виникає при ряді найрізноманітніших причин, дезорієнтація в просторі, помилкове відчуття рухливості предметів і нерухомих об'єктів . Надзвичайно поширено серед літніх пацієнтів та осіб жіночої статі-за частотою медичних скарг стоїть на другому місці після головного болю.
Опис
Стан може виникати раптово, носити епізодичний характер: хворий відчуває щось на зразок поштовху в одну зі сторін, його ніби «веде». В інших випадках може виникнути відчуття руху навколишніх предметів по колу або відчуття обертання самої людини, як після довгого кружляння на каруселях. Такий стан здатний зберігатися досить довго - до години. Але частіше запаморочення виражається у відчутті загальної нестабільності об'єктів і самої людини, порушення відчуття рівноваги – хворий відчуває невпевненість при ходьбі, йому здається, що він ось-ось впаде або оступиться, земля «йде» у нього з-під ніг. Іноді симптоми досягають такої сили, що хворий хапається за предмети і відчуває нудоту, як перед втратою свідомості.
Всього існує близько 80 захворювань, що викликають вертиго, і тільки комплексне обстеження допоможе виявити причину і призначити етіотропне лікування.
Найчастіші причини виникнення проблем кровообігу головного мозку:
🔎Атеросклероз. Виникає внаслідок відкладення холестеринових бляшок на стінках судин, що потім викликає звуження русла струму крові, а при подальшому погіршенні ситуації – призводить до їх закупорки.
🔎Гіпертонія. Перепади тиску в судинах призводять до порушення частоти скорочень серцевого м'яза і зменшення обсягу виштовхується з кожним скороченням крові.
🔎Хронічний стрес. Стан стресу негативно впливає на всю нервову систему, порушує гармонію роботи органів і систем людини, викликаючи небезпечні порушення у функціонуванні головного мозку.
🔎Травми голови, хребта від шиї до куприка. Зазвичай викликають крововиливи, як наслідок – порушення кровообігу.
🔎Синдром хронічної втоми. Порушує роботу нервової системи, рабалансирует роботу основних систем людського організму.
🔎Надмірні фізичні навантаження. Завдають шкоди не лише в тому випадку, якщо людина займається спортом великих досягнень або важкою фізичною працею. Часто кровообіг може бути порушено, наприклад, при тривалому перебуванні в незручній позі, скажімо, при неправильній поставі або незручному стільці в офісі.
🔎Остеохондроз, руйнівні процеси в міжхребцевих дисках, сколіоз (викривлення хребта) - всі ці порушення стану хребта призводять до різних хвороб в організмі. Порушення саме мозкового кровообігу зазвичай викликає остеохондроз шийного відділу або його сколіоз.
Симптоми погіршень кровообігу мозку з'єднаних зазвичай спочатку порушення протікають непомітно, але чим більше погіршується ситуація, тим вони будуть помітніше. Найчастіше ми спостерігаємо такі характерні риси починається захворювання:
👉Головний біль. Не варто відмахуватися від цього симптому прийомом знеболюючого. Нехай симптом і здається незначним, але для здорової людини постійний головний біль – це ненормально. Тому при такому симптомі затягувати відвідування лікаря не слід.
👉Запаморочення з втратою рівноваги. Ці ознаки говорять вже про серйозну нестачу кисню для роботи мозку. Також показано термінове звернення за медичною допомогою.
👉Біль і різі в очах. Цей симптом має тенденцію посилюватися до кінця дня, активізуючись при моргання та русі очей.
👉Нудота, блювота. Є частим супутником перерахованих вище симптомів. Судоми, оніміння кінцівок. Звертають на себе увагу, якщо відбуваються безпричинно. Зміна свідомості і сприйняття.
👉Шум у вухах, почуття "закладеності" , дзвін у вухах. Чим довше і частіше виникають подібні порушення слуху, тим серйозніше порушення кровообігу головного мозку.
👉Почуття жару, лихоманки, ознобу. При виникненні цих симптомів слід якомога швидше звернутися до фахівця, щоб уникнути розвитку небезпечних наслідків, в тому числі і геморагічного інсульту.
Діагностика
Діагностика запаморочення утруднена, так як відчуття нестабільності в просторі носить вкрай суб'єктивний характер і може істотно розрізнятися у різних пацієнтів як по ступені прояву, так і з виникаючих при цьому сенсорним феноменів.
👉-аналіз крові загальний, біохімія, і цукор;
👉- комп'ютерна томографія головного мозку; КТ / мрт голови.
👉 - Ехо (УЗД) серця Енг-мрт судин голови і шиї ,доплерографія судин голови і шиї.
В результаті проведеної діагностики буде встановлена справжня причина захворювання, буде призначений курс лікування для активізації мозкового кровообігу.
Коли негайно варто звернутися до лікаря?
Якщо запаморочення виникло вперше, супроводжується нудотою, блювотою або головним болем
Призвело до втрати свідомості
Приєднуються слабкість, тремор (тремтіння) кінцівок, тахікардія, пітливість, відчуття нестачі повітря, біль за грудиною
Триває більше години
Якщо разом із запамороченням різко знизилася чутливість або виникла слабкість в одній половині тіла, обличчя або кінцівки
Ці симптоми говорять про можливий розвиток невідкладного стану і вимагають термінового медичного втручання.
Якщо вам відомо, що у вас вже є тривожні симптоми з перерахованими факторами ризику, слід звернутися за допомогою до спеціалізованого фахівця і записатися на прийом до лікаря-невролога для обстеження, виявлення причин захворювання та їх усунення.
Отримати детальну інформацію щодо прийому лікаря-невролога можна за номерами телефона:
☎️ (050)434-03-21,55-84-04
м.Чернівці,вул.Щербанюка,5 |