Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Магній необхідний всім, але у жінок його повинно бути більше.

 Слово «магній» походить від французького «magnifique», що означає «Прекрасний».

 

Магній необхідний всім, але у жінок його повинно бути більше.

 Магній бере активну участь у функції дітонародження, разом з іншими мікроелементами "відповідає" за нормальний перебіг вагітності та пологів. Але і в звичайному житті жінці він дуже потрібен.

Нормальний рівень магнію важливий для формування менструального циклу і лібідо, профілактики розвитку артеріальної гіпертонії, депресивних станів.

Якщо жінці магнію не вистачає, організм починає затримувати воду. Жінка швидше втрачає красу, виглядає втомленою, набряклою, блідою. Формується неповноцінний колаген і шкіра позбавляється опорного шару. Виникають не тільки розтяжки та стриї на шкірі, але і обвисання шкіри,раннє старіння. Ну а якщо привести рівень магнію в норму - знижується тиск, нормалізується пульс, сходять набряки, поліпшується стан шкіри.

 

Магній-надзвичайно важливий мінерал для жіночого здоров'я, адже він бере участь в синтезі гормонів, які регулюють вироблення фолікула і овуляцію: ФСГ — фолікулстимулюючого гормону, ЛГ — лютеїнезіруюущего гормону, прогестерону, кортизолу – гормону стресу, ТТГ — тиреотропного гормону щитовидної залози. А ще магній бере участь в 300 процесах організму!

 

 

 

Загальні симптоми дефіциту магнію включають:

* Симптоми скелетно-м'язової системи: остеопороз, хронічна втома і слабкість, м'язові спазми, тики, тремор і занепокоєння.

 * Серцево-судинні симптоми: атеросклероз, серцеві аритмії, судинний спазм.

* Жіночі проблеми: ПМС (передменструальний синдром) і еклампсія.

* Психіатричні симптоми: дратівливість, депресія і біполярні розлади.

* Неврологічні симптоми: головні болі мігрені, надмірний шум і больова чутливість.

 * Ендокринні симптоми: резистентність до інсуліну

 

 Магній так необхідний нашому організму, що створюється оманливе враження, що чим більше цієї речовини, тим краще. Однак, це зовсім не так.

 

⚠️ Надлишок магнію не менш небезпечний, ніж нестача. Визначити надлишок магнію досить складно, це можна зробити тільки за допомогою аналізів🧪

Верхня допустима межа для дорослих становить 660-770 мг/добу, для дітей та підлітків – 145-760 мг / добу залежно від статі та віку.

Надлишок магнію дає про себе знати м'язовою слабкістю, загальмованістю, апатією, уповільненням частоти серцевих скорочень, зниженням артеріального тиску.

Не рекомендується приймати препарати магнію без консультації лікаря, а створити надлишок магнію їжею неможливо.

Для того щоб отримати достатньо магнію з їжею, потрібно постійно мати в раціоні кунжутне і лляне масло, сир, гіркий шоколад, рибу і м'ясо, горох і гречку. Є магній і в деяких фруктах, але зміст його там незначний. Потрібно пити мінеральні води з магнієм, соки, краще свіжовичавлені, виключити штучні напої - колу, лимонади. Більше їсти горіхів, зелені. Корисна морська капуста, морська риба, нерафіновані крупи, хліб з висівками.