Без гінеколога не розібратися
Недбале ставлення до жіночого здоров'я є серйозним фактором безпліддя та інших неприємностей навіть в найрозвиненіших країнах. Для того, щоб не пропустити "тривожний дзвінок", необхідно розуміти, що вважається фізіологічною нормою, а що ні.
Виділяють кілька симптомів, при яких не слід відкладати візит до гінеколога:
⭕️Біль️ під час сексу і кровомазання після. На ці прояви скаржиться приблизно кожна п'ята жінка, яка звертається до гінеколога. Ці симптоми можуть вказувати на полікістоз яєчників, ендометріоз або фіброматоз.
⭕️Зміна характеру менструації. Цикл коротше 21 або довше 35 днів, зміна звичного інтервалу між місячними, занадто мізерні або рясні виділення або біль можуть вказувати на гормональний дисбаланс, запальні процеси та інші розлади.
⭕️Нетипові виділення між місячними. Характер виділень змінюється в залежності від фази циклу. Наприклад, в період овуляції їх кількість може збільшитися. Однак важливо запам'ятати 5 дуже важливих " не " - нормальні міжменструальні виділення ніколи не супроводжуються болем, свербінням, печійою, неприємним запахом і кров'ю. Наявність будь-якого з цих " не " може говорити про статевої інфекції, ендометріозі, поліпозі і т. д.
⭕️Біль понизу живота. Тягнучі або переймоподібні болі зліва, справа або по всій області живота — один з головних симптомів аднекситу (запалення придатків). Важливий момент-в середині циклу легкі хворобливі відчуття або дискомфорт допустимі. Зазвичай вони виникають в тому яєчнику, в якому відбувається овуляція.
⭕️Незахищений статевий акт з новим партнером. Але йти до лікаря має сенс через 1-2 тижні — адже більшість венеричних недуг має інкубаційний період.
Пам'ятайте, що займатися самолікуванням за принципом "у подруги було схоже — і їй допомогли ось ці таблетки" категорично не можна.
Поставити правильний діагноз і призначити лікування може тільки лікар. А вчасно діагностоване захворювання в більшості випадків закінчується успішним одужанням. |