Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Харчове отруєння: симптоми, до якого лікаря звернутись

 Харчові отруєння (токсикоінфекція) - часті причини кишкових розладів. Схильні до них будь-які категорії громадян, але найуразливіші маленькі діти і літні люди. Особливість протікання токсикоінфекцій - хворіють на них, як правило, усією сім'єю, адже їли одні і ті ж продукти або блюда. Причому, навіть якщо зовнішній вигляд їжі не викликає побоювань, вона все одно може бути шкідливою: мікроби доки тільки на поверхні, і не розмножилися в достатній кількості, щоб отруїти їду і змінити. 
Причини отруєння
 Медики відносять токсикоінфекцію до гострого захворювання. Виникає недуга із-за споживання продуктів з підвищеним вмістом живих мікроорганізмів. Бактерії (Proteus mirabilis, P. vulgaris, Str. Faecalis і інші) швидко діляться, розмножуючись прямо на їжі. Знаходячись усередині людини, збудники викликають роздратування слизової оболонки, а токсини, що виділяються після загибелі мікробів, також отруюють організм.
Розрізняють інший тип патології - це токсикоз: гострі або хронічні (викликають грибки) стани, обумовлені токсинами, які копляться в харчових продуктах. Для початку розладу досить невеликої кількості зіпсованої їжі. Зустрічається отруєння немікробної етіології. Їх провокують: 
алкоголь;
 отрути, що містяться в рослинах; 
тканини тварин; 
хімічні речовини: пестициди, важкі метали (ртуть, наприклад), нітрати, в домашніх умовах можна отруїтися аміаком, який у високій концентрації міститься в розчинниках. 
У медичній практиці зустрічаються випадки розладів з невиясненою етіологією. 
Причини харчових розладів і отруєнь : 
шигеллез (дизентерія),
 отруєння молочними продуктами (сметана, сир, вершки, сир).
 Викликає бактерія шигелла Зонне. Утворюються із-за порушень правил виробництва, транспортування і продажу продуктів харчування; сальнонеллез: провокують яйця, м'ясо, особливо куряче .Утворюються із-за порушень правил виробництва, транспортування і продажу продуктів харчування; сальнонеллез: провокують яйця, м'ясо, особливо куряче. 
Особливість прояву розладу - це, окрім звичних, синюшність і блідість кінцівок, стілець з кров'ю, болі спазматичного характеру, локалізовані в області пупка; отруєння солодощами, тістечками з кремом: обумовлює стафілокок, який передається від людей з гнійними захворюваннями. Бактерія в процесі життєдіяльності виробляє речовину ентеротоксин, який, не міняючи смак і запах їжі, провокує погіршення здоров'я. ботулізм: викликає ботулинотоксин. Найбільш важка форма, оскільки вражається нервова система (спинний мозок), страждає зір, мова, збивається функція ковтання, можливе порушення дихання. 
Симптоми харчового отруєння 
Перші прояви харчового розладу починаються через дві години після попадання в кишечник збудника. Іноді інкубаційний період займає шість годин. Це залежить від імунної системи людини. Хвороботворні бактерії стимулюють вироблення токсинів, які поступово отруюють організм зсередини. Починається гастроентероколіт - запалення слизової оболонки шлунку і кишечника. 
Проявляється:
діареєю;
 болями в ділянці живота;
 нудотою; 
блювотою.
 Потім розвивається другий етап отруєння - інтоксикація. Із-за попадання токсинів в кров людина скаржиться на:
 лихоманку;
 слабкість; 
цефалгію; 
запаморочення;
 дратівливість; 
почастішання пульсу; 
озноб; 
ломоту в суглобах. 
Інтоксикація при отруєнні буває в легкій, середній і важкій мірі. При отруєнні потрібна допомога лікаря. Але не завжди є можливість звернутися до доктора або поїхати в лікарню, тому доводиться лікувати розлад в домашніх умовах. Передусім, необхідно зупинити процес інтоксикації, не допустити обезводнення, відновити мікрофлору кишечника.
Для цього застосовується: пермагнат калію для промивання шлунку. Розчин має бути блідо-рожевого кольору. Об'єм отриманої рідини, яку у результаті потрібно випити повністю, - два літри. Замість марганцівки підійде вода з морською сіллю або содою; за відсутності діареї, її необхідно спровокувати послаблюючими засобами; сорбенти (найпростіше - активоване вугілля) виводять токсини; важливо пити велику кількість рідини : підійде кип'ячена вода; після завершення гострого періоду необхідно нормалізувати баланс мікрофлори прийомом препаратів з пробіотиками і пребиотиками. 
Допомога лікаря-гастроентеролога при отруєнні необхідна, коли симптоматика отруєння знята, і людина начебто прийшла в норму, проте, неприємні відчуття в області шлунку продовжують турбувати. Це означає, що слизова оболонка була сильно пошкоджена. Потрібно додаткове лікування. 
 
У нашому медичному центрі Ви отримаєте консультацію кваліфікованого досвідченого лікаря-гастроентеролога і зможете пройти усі необхідні обстеження в слушний для Вас час на одній базі. 

м. Чернівці, вул. Щербанюка, 5 
Контактних номерів:
 (0372) 55 84 04,
 (050) 434-03-21
 Як нас знайти:
goo.gl/maps/q8gcBhAfdswnSaWL8