Як проходить УЗД серця?
Діагностика проводиться через шкірний покрив в районі грудної клітки. В першу чергу, важливо приглушити світло в кабінеті, щоб пацієнт міг заспокоїтися і розслабитися.
Лікар попросить роздягнутися до пояса та лягти на спину на кушетку. Спеціаліст наносить невелику кількість силіконового гелю на грудну клітку та починає дослідження. У режимі реального часу на екрані монітора відтворюється зображення серця, серцевих судин і кровотоку, наявність вроджених або набутих вад, новоутворень. Також лікар може попросити змінити положення тіла, наприклад, лягти на бік. Коли людина лежить на лівому боці, відбувається розширення акустичного вікна, тому ультразвукові датчики вловлюють будь-які коливання і шуми структур органу.
Дослідження зазвичай займає 15-20 хвилин. Ще деякий час лікарю потрібно для розшифровки та оформлення висновку.
За допомогою ультразвукового дослідження лікар може виявити такі патології:
ішемічна хвороба серця (ІХС) різного ступеня тяжкості;
інфаркт міокарда;
артеріальна гіпертензія або гіпотонія;
серцева недостатність;
порушення ритму і провідності;
ревматизм;
ВСД-синдром (вегето-судинна дистонія);
запальні захворювання (міокардит, ендокардит, перикардит).
Також дослідження своєчасно виявляє вроджені та набуті вади серця , такі як відкрите овальне вікно, додаткова хорда лівого шлуночка, діагональна, поздовжня, поперечна хорда, гіпертрофія правого шлуночка, аортальний стеноз та інше.
Номера телефонів для запису
(0372) 55-84-04; 050 434 03 21;
м.Чернівці
вул.Щербанюка, 5
Наше завдання: допомогти Вам, нашим пацієнтам, бути здоровими і щасливими, не витрачати зайвого часу, та обстежуватися у максимально комфортних для Вас умовах.
|