Плюси і мінуси зимової вагітності
Не існує універсальноі по ради, в якому місяці краще всього зачати дитину. Але можна розрахувати плюси і мінуси того чи іншого часу року для народження малюка і планувати зачаття на певний сезон.
Комусь легше переносити вагітність влітку, інші почувають себе значно краще під час вагітності взимку. Плюси і мінуси можна виявити в кожному сезоні.
По-перше, слід зазначити, що вчені давно спостерігають за деякими особливостями фертильності жінок, яка може залежати від пори року та кліматичних умов.
У зимовий період часу у більшості жінок знижується лібідо, вони стають менш активними під впливом гормону мелатоніну, який в холодні місяці року виробляється у великій кількості.
При цьому зима – один з найбільш сприятливих сезонів для зачаття, так як в цей час у чоловіків краще виробляється сперма. Шанс народити здорового і міцного малюка значно зростає.
Плюси зимової вагітності
• Економія. Якщо зачати дитину взимку, пологи на кінець літнього сезону, що дозволить уникнути витрат на дорогу верхній одяг для вагітних.
• Позитивний психологічний настрій. «Найважчий період вагітності потрапить на весну, коли сонця і світла стане значно більше, що дозволить психологічно налаштуватися на позитивні емоції.
• Сприятлива погода для прогулянок. Під час третього триместру, коли настане літо, у вагітної з'явиться більше можливостей проводити на свіжому повітрі, що сприятливо вплине на її самопочуття та стан здоров'я.
• Менше навантаження на хребет. Час пологів потрапить на теплу пору року, коли не потрібно буде носити важкий одяг, яка зможе стати додатковою і небажаної навантаженням для хребта в період останнього триместру.
Мінуси зимової вагітності
У холодний період року загострюються респіраторно-вірусні захворювання, що підвищує ризик захворіти або простудитися. Під час зимової вагітності жінці необхідно дотримуватися заходів профілактики простудних захворювань, частіше дотримуватися гігієни, змінити систему харчування для підтримки імунітету.
Якщо третій триместр потрапить на літо, потрібно буде уникати тривалих прогулянок під відкритим сонцем, так як інтенсивний сонячний ультрафіолет здатний несприятливо впливати на плід.
|