Оптимальні засоби контрацепції
Протягом останнього часу все частіше звертаються молоді дівчата з проханням підбору оптимального засобу контрацепції, яке максимум захистить від небажаної вагітності і при цьому буде мати мінімум побічних ефектів.
Комбіновані оральні контрацептиви-цей метод є найбільш популярним, надійним і найбільш часто використовуваним.
Нижче ми розглянемо плюси і мінуси комбінованих оральних контрацептивів, при яких захворюваннях їх можна приймати і як правильно відповідати.
КОК (комбіновані оральні контрацептиви) – один з найнадійніших методів контрацепції, ефективність їх становить близько 99%. Крім контрацептивного дії вони позитивно впливають на гормональний фон жінки, стан волосся, шкіри і нігтів. У зв'язку з цим КОК часто використовують з лікувальною метою при багатьох ендокринних захворюваннях. Але є важливе «АЛЕ» – не всім жінкам вони підходять і необхідно правильно призначити їх, так як є стани організму, при яких гормональна контрацепція абсолютно протипоказана.
Перелік основних захворювань, при яких КОК протипоказані:
1. вагітні та жінки;
2. кровотеча нез'ясованого генезу;
3. тяжкі захворювання печінки та нирок;
4. захворювання крові, тромбоз;
5. гіпертонія (АТ вище 160/100мм.рт.ст);
6. в сьогоденні або в анамнезі рак статевих органів і рак молочної залози;
7. мігрень;
8. алергія на компоненти препаратів;
9. паління у віці більше 35років.
З обережністю необхідно приймати контрацептиви людям з психічними захворюваннями, ендокринними патологіями, деякими захворюваннями молочних залоз і ін
В Україні відносно мало жінок, які використовують КОК з контрацептивної метою. Мабуть, це пов'язано з історичними аспектами.
Вперше в світі гормональні контрацептиви з'явилися в 70-х роках минулого століття. Це були контрацептиви першого покоління і містили високі дози гормонів. З-за цього вони мали дуже багато побічних ефектів (надмірний ріст волосся на тілі, збільшення ваги, порушення гормонального фону та ін). Так і склалося недовірливе ставлення до протизаплідних пігулок.
На щастя, на сьогоднішній день ми маємо КОК 3 і 4 покоління, які містять мінімальну дозу (мікродози) гормону і володіють мінімумом побічних ефектів.
В залежності від способу введення в організм і складу КОК поділяються на:
1. Оральні:
• монофазные (у кожній таблетці однакова доза гормону, таблетки в одній упаковці однакового кольору);
• двох і трифазні (мають різний склад і в одній упаковці відповідно 2 і 3 кольору таблеток).
2. Парентеральні:
• ін'єкції;
• пластирі (наклеюють на шкіру 1 раз у 3 тижні);
• вагінальні кільця (вводяться в піхву, через 3 тижні витягується і після семиденного перерви вводиться нове кільце).
Якщо Ви вирішили використовувати КОК з метою контрацепції - Вам необхідно звернутися до лікаря-гінеколога і пройти базове обстеження, яке включає: мамолог, ендокринолог, гастроентеролог з онкоцитологией, УЗД органів малого тазу і молочних залоз, коагулограму крові та печінкові проби. Іноді лікар може призначити додаткові обстеження; до таких методів відноситься кров на гормони, ліпідограма, консультація суміжних спеціалістів (мамолог, ендокринолог, гастроентеролог).
Фахівці медичного центру «Мавекс - Медицина» допоможуть Вам правильно підібрати метод контрацепції. Ви отримаєте надійний захист від небажаної вагітності, зведете до мінімуму можливість виникнення новоутворень (кіст яєчників, лейомиом матки), порушень гормонального фону і відповідно стабілізацію ваги, «чисту» шкіру, поліпшити стан волосся і нігтів, приберете психологічний дискомфорт (пов'язаний з острахом завагітніти).Для запису на прийом до медичного центру «Мавекс - Медицина» Вам достатньо зателефонувати за телефонами
(0372) 52-08-02(багатоканальний), 58-44-86
(095) 047-15-16 , (096) 017-19-16
Досвідчений адміністратор відповість на питання, запише на прийом у зручний для Вас час
|