Вплив кольору на стан людини
На думку багатьох вчених, ступінь впливу кольору на людину настільки велика, що він може впливати на працездатність, апетит, емоції, кров'яний тиск, увагу і навіть на гостроту слуху.
На стан людини благотворно і оздоровлююче діють барвисті тони з переважанням зеленого, світло-блакитного і солом'яного.
Зелений колір підвищує захисні властивості організму, заспокоює психіку, уповільнює ритм серця, сприяє регенерації тканин і утворенню м'язових волокон. Однак, світло-зелені відтінки пригнічують.
Блакитний колір на різних людей діє по-різному. Енергійних і сміливих він заспокоює, знижує кров'яний тиск, температуру, серцебиття, зменшує болі і м'язову напругу, зумовлює глибоке і більш ритмічне дихання. Боязких і сором'язливих цей колір може привести в стан шоку.
Синій колір сприяє відновленню нервової системи і життєвих сил в організмі, підсилює здатність до зосередження і медитації, лікує неуважність, головні болі, знімає напругу очей і позитивно позначається на серцевому ритмі. Однак, на людей, які страждають низьким тиском, він діє надто розслабляюче.
Червоний колір – найбільш активний і виснажливий для очей. Цей колір особливо сильно активізує і збуджує тих, для кого інтимне життя має підвищене значення, і також тих, хто закомплексований і боїться зазнати невдачі. Але надлишок червоного кольору може привести до неврозу на ґрунті стабільного збудження, зниження уваги і зосередженості.
Помаранчевий колір благотворно діє на травлення і викликає відчуття ейфорії, активізує діяльність залоз внутрішньої секреції і сприяє зміцненню легеневої тканини.
Фіолетовий колір сприяє філософії і медитації. Це улюблений колір вагітних жінок і дітей. Він символізує таємниче та ірраціональне.
Рожевий колір діє на людину расслабляюще і використовується для лікування в психіатричних лікарнях.
Жовтий колір зміцнює нервову систему, збільшує виділення шлункового соку, покращує травлення, прискорює лікування шкірних захворювань, розганяє меланхолію і вселяє оптимізм.
Коричневий колір знижує м'язовий тонус і викликає песимізм.
Чорний колір підсилює пригніченість.
Сила психологічного впливу кольору і поєднання кольорів добре відомо художникам. Майстерно комбінуючи фарби, живописець не лише домагається вірного відтворення дійсності, але і створює у глядача певний настрій. |