Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Як цукор впливає на зовнішність?

 Цукор у великих кількостях шкідливий – це відомо всім. Захоплення солодким, та ще й жирним– це пряма дорога до зайвої ваги, а там і до ожиріння. Зайві кілограми змушують всі органи: серце, шлунок, суглоби та інші – працювати з перевантаженням, і вони починають давати збої.

Але виявляється, що надмірне вживання цукру позначається і на зовнішності, а конкретніше – на шкірі: вона втрачає пружність, покривається передчасними зморшками, жовтіє і старіє раніше терміну. До того ж на ній з'являються прищі і вугри.

 

Чому наша шкіра старіє від цукру

Головний винуватець передчасного старіння шкіри – гликирование білків – хімічний процес, що полягає в реакції вуглеводів з аміногрупами, що входять до складу білків. В результаті утворюється речовина – пізній продукт глюкурування (ППГ). Саме він викликає старіння. Пружність шкірі надають волокна колагену і еластину. ППГ склеюється з ними, і вони стають жорсткими, руйнуються, а відновлення колагену сповільнюється. Крім того, гликирование призводить до того, що колагенові волокна, властиві молодій шкірі, замінюються на колаген, характерний для зрілої шкіри.

Гликирование поряд з окисленням – це головні вороги, які забирають нашу молодість і красу.

Надлишки цукру в організмі викликають зневоднення. А коли шкірі постійно бракує рідини, вона стає сухою, покривається зморшками і швидко старіє.

 

Надлишок солодкого в раціоні може викликати дисбактеріоз кишечника, що відіб'ється на шкірі у вигляді її подразнення, прищів, вугрів, блідого кольору обличчя.

Ті, хто захоплюється солодощами, зазвичай замінюють ними такі корисні продукти, овочі, фрукти, горіхи, а значить, недоотримують необхідні для краси і молодості вітаміни, мікро - і макроелементи, клітковину.

 

Треба відмовлятися від цукру?

Здавалося б, ворог краси і молодості знайдений – це цукор, «солодка смерть». Варто тільки повністю від нього відмовитися – і ваша шкіра буде гладкою, пружною і сяючою. Саме це пропонують численні джерела в інтернеті.

Але не варто поспішати. Справа в тому, що цукор є основним джерелом енергії для організму – і це його головна функція. Крім того, він:

активізує процеси мозкового кровообігу;

допомагає роботі селезінки;

захищає печінку від токсичних продуктів;

знижує ймовірність розвитку артритів і тромбозів;

підвищує рівень дофаміну – гормону радості.

 

Загалом, цукор необхідний для нормальної життєдіяльності. тому, скільки його вживати, щоб не нашкодити собі?

 

Скільки ложок класти в чай?

У день доросла здорова людина може з'їдати 50-60 г цукру. Це 10 чайних ложечок. Для літніх людей ця норма нижче – близько 40 г.

Але треба врахувати, що цукор є в дуже багатьох продуктах, причому тих, які ми їмо щодня, і цей «прихований» цукор теж треба враховувати, коли кладеш в чашку чергові дві ложечки з гіркою.

Зрозуміло, що цукор присутній у випічці, ягодах і фруктах, деяких овочах, газованій воді (в ній, до речі, його чимало), йогуртах. Його додають також в пластівці, майонез, кетчуп і навіть в ковбасу і сосиски.

Пам'ятаючи про «прихований» цукор, може варто звикнути до несладкого чаю і кави? Вибір за вами.

 

Коли  здаєти аналізи крові — перевірте свій рівень цукру в крові

Обстеження можете проходити у нас висококваліфікованих фахівців в «Мавекс-Медицина» за адресою

м. Чернівці, вул. Шкільна 6, каб.16 ( у приміщенні поліклініки ) біля Турецького мосту.

Працюємо з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 19.00., в суботу з 9.00 до 12.00. Запис на прийом до лікаря за телефонами, вказаними на сайті.

 

Завжди готові прийти Вам на допомогу.