Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Леонардо да Вінчі: цікаві факти

 Леонардо да Вінчі був лівшею. Він володів і правою, і лівою рукою, але свої таємні записи волів робити лівою. Причому букви йшли зліва направо. Прочитати таке послання можна лише з допомогою дзеркала. Можливо, великий майстер хотів таким чином забезпечити свої щоденники від прочитання дурнями і невігласами, які можуть використовувати його відкриття не за призначенням?

Леонардо да Вінчі не обмежувався лише анатомічними описами. Він займався питаннями патології. Цікавили його зміни, що відбуваються з людиною в процесі старіння: чому звужується просвіт кишок, чим відрізняються м'язи молодого і старого чоловіка, як з роками змінюється сила голосу і т. д.

 Ось що він сам говорить про випадок, коли йому довелося анатомувати тіло старого,який  до кінця життя вважав себе здоровим: «Деякі відомості, зібрані мною про його життя перед смертю, кажуть мені про його вік; він прожив сто років і напередодні смерті не відчував нічого іншого, крім слабкості... Я провів розтин, метою якого було встановити причини такої безболісної смерті і виявив, що смерть настала внаслідок безсилля, проявилося у відмові працездатності крові і артерії, обслуговуючої серце та інші супутні органи [це була аорта]» Таким чином, Леонардо вперше описав артеріосклероз.

Леонардо да Вінчі був вегетаріанцем. Ймовірно, така система харчування дозволила йому зберегти сили й здоров'я до старості. Він помер у 67 років, а цей вік при тодішньому рівні медицини вважався досить похилим.

Да Вінчі нерідко називають батьком ембріології. Питання індивідуального розвитку людини цікавили його, особливо внутрішньоутробний період.

 Свої роздуми над цим феноменом він закінчив у 1512 році вивченням зародка. Леонардо да Вінчі показав розвиток дитини в навколоплідних водах, намалював його положення, внутрішні органи, кровоносні судини, а також те, «як дитина дихає, отримуючи живлення через пуповину». Відтворення ембріона в матці до нього практично не вживалося.

Леонардо перший правильно і дуже точно намалював форми і пропорції всіх частин скелету людини. Точність передачі будови хребта, суглобів і кісток в його роботах порівнюють з сучасними даними, отриманими з допомогою передових засобів діагностики.