Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Чому не можна пити багато води

 Західні, і вітчизняні дієтологи стверджують: людині незалежно від навантажень і пори року треба пити багато води. Це допомагає поліпшити водно-сольовий баланс в організмі. Але вірне це твердження? Виявляється, надмірна кількість рідини може завдати серйозної шкоди внутрішнім органам.

Пити багато води згубно Чим більше в жару п'єш, тим більше хочеться. Тіло у цей момент потіє, і разом зі збільшеною кількістю випаровуваної вологи з організму йде і більше солі. І в цьому випадку першими страждають шкіра обличчя і рук, а також волосся.

Якщо людина навмисно привчає себе до збільшеного споживання води, то в звичайну нежарку погоду це завдає шкоди і багатьом внутрішнім органам. Вітчизняні гастроентерологи попереджають: щедре питво серйозно розбавляє шлунковий сік, він перестає бути концентрованим і згубним для мікробів, які потрапляють в шлунок з їжею. Вода дозволяє їм вижити, тобто збільшується ризик розвитку інфекцій. Деякі вважають, що щедре питво допомагає поліпшити роботу нирок. Французький нефролог Пьер Ронсо у своїй науковій праці пояснює, як насправді вони функціонують. Щоб підтримувати в організмі необхідний рівень рідин, нирки реабсорбируют частину води, яку вже відфільтрували.

Це забезпечує стандартну концентрацію сечі. Але чим більше людина п'є, тим менше ниркам доводиться економити воду, і канальці, створені спеціально для реабсорбации, з часом працюють все гірше. Якщо організм в жарку погоду залишиться без звичного доступу води, то нирки не зможуть його наситити заощадженою рідиною, і обезводнення почнеться нестримно. Надмірне споживання рідини незабаром наповнює тканини печінки, нирок, вони набрякають, а їх функціональні властивості слабшають. Між тим ці органи відіграють важливу роль у видільній системі, і коли вона дає збій, організм не повністю виводить з себе воду.

Рідина затримується в клітинах тканин, виникають набряки, які провокують збільшення тиску в стінках кровоносних судин. Далі починаються головні болі. Набряклі із-за збільшеної вологи лімфовузли теж не справляються зі своїм завданням - імунітет знижується, і до розвитку шлунково-кишкових інфекцій залишаються лічені години.

Вода допомагає схуднути?

Проте, багато пані, збільшивши кількість споживаної рідини, незважаючи на побічні явища у вигляді невеликих набряків, заявляють про реальний зниження ваги.

Значить, для ефективного схуднення багато води потрібно?

Спочатку щедре питво дійсно покращує функцію кишківника, у нього збільшується перистальтика, проходження їжі по відділах відбувається швидше, тобто ефективніше виводяться продукти травлення, вага зменшується. Але вже через три місяці ситуація міняється. Підшлункова залоза і жовчний міхур насичується водою, і в їх роботі виникають проблеми. Їжа не до кінця переробляється, тому що знижен рівень жовчі, що виділяється. Поступово слизова оболонка кишківника теж розбухає - все частіше виникають закрепи. Це призводить до загальної зашлакованности організму і набиранню ваги.

ендокринологи попереджають: переповнені вологою клітини гормональних залоз не можуть повноцінно брати участь в обмінних процесах із-за нестачі енергії. Тому спалювання жиру і вуглеводів сповільнюється, а це ніяк не сприяє схудненню.

Багато води треба спортсменам?

Пити до настання спраги просто не можна. Це знижує концентрацію уваги, фізичну активність м'язів як у спортсменів, так і у звичайних людей. І якщо ми хочемо бути бадьорими і здоровими, рідини треба пити стільки, скільки фізично потрібно організму.