Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Що показує мазок на цитологію?

 Мазок на цитологію проводиться з єдиною метою - виявити патологічні зміни в тканинах шийки матки, які в майбутньому здатні перетворитися в ракову пухлину. Якщо мазок на цитологію здавати регулярно, то патологічні зміни можна виявити на ранній стадії, коли досить пройти курс відповідного лікування і, тим самим, запобігти розвитку раку шийки матки.

Мазок на цитологію дозволяє виявити стан слизової оболонки шийки матки на клітинному рівні. Результати мазка на цитологію можуть бути негативними або позитивними. Негативні результати також називаються "хороші" або "нормальні". Позитивні результати мазка на цитологію також можуть називатися "поганими", "патологічними" або просто "атипия", "дисплазія".

Негативний або нормальний результат мазка на цитологію означає, що шийка матки здорова, її клітинна структура абсолютно нормальна, а мікрофлора не містить патогенних мікроорганізмів, наприклад, вірусу папіломи людини або вірусу простого герпесу і т.д.

Позитивні результати мазка на цитологію означають, що в слизовій оболонці шийки матки є ненормальні, атипові, патологічні клітини, яких в нормі не повинно бути. Аномальні клітини можуть ставитися до різних типів, мати різну форму і розміри. Інтерпретація і відповідно точне значення позитивного результату мазка на цитологію залежить від типу виявлених патологічних змін. В даний час в клінічній практиці лікарів-гінекологів використовується класифікація позитивного результату мазка за методикою Папаніколау, в якій виділяється п'ять стадій розвитку патології шийки матки:

Правильно розшифрувати результат мазка на цитологію може тільки лікар. Якщо результат мазка нормальний, то слід через рік знову пройти обстеження. Якщо ж результат позитивний, то лікар призначить кольпоскопію з біопсією підозрілих ділянок шийки матки і наступним гістологічним дослідженням тканин.

Пам'ятайте, що, незважаючи на високу інформативність цитології, встановити наявність злоякісної пухлини або передраковий переродження тканин шийки матки можна тільки за результатами гістологічного дослідження взятих в ході біопсії тканин. Тому навіть найгірший результат мазка на цитологію не є однозначним діагнозом раку.