Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Що таке кольпоскопія?

 Кольпоскопія - метод огляду слизової оболонки вагінальної частини шийки матки в умовах додаткового освітлення і оптичного збільшення за допомогою кольпоскопа.

Якщо під час кольпоскопії виявляються незвичайні, підозрілі утворення, то лікар відразу може провести біопсію, взявши трохи аномальних клітин для подальших лабораторних аналізів.

Коли потрібно проводити кольпоскопію?

Кольпоскопію необхідно проводити всім жінкам, які звернулися до гінеколога. Обстеження дозволяє набагато раніше виявити атипові зміни в епітеліальних клітинах шийки матки, що, звичайно ж, підвищить відсоток сприятливих результатів внаслідок лікування на ранніх стадіях.

Існує міф, що кольпоскопія - це боляче, але в дійсності навіть біопсія шийки матки вважається безболісною, хоча іноді викликає відчуття тиску, слабкий спазматичний біль. Проте, в деяких випадках і одна і інша процедура є незамінними.

Як проводиться кольпоскопія?

Інструмент, який лікарі називають -кольпоскоп, за зовнішніми характеристиками нагадує звичайнісінький мікроскоп. Сучасне інноваційне обладнання дозволяє побачити тканини органу при збільшенні від 10 до 40 разів! Ця здатність дає можливість розглянути більш детально навіть найдрібніші похибки. Саме після такого збільшення можуть бути проведені аналізи з біопсією шийки матки і цитологією. Завдяки вчасному зверненню може бути виявлена ​​і зупинена патологія.

Багато пацієнток мають хибне уявлення, що колькоскоп вводиться безпосередньо в піхву. Це не так! Для детального розгляду використовуються тільки дзеркала. Сам кольпоскоп розташовується мінімум в 15 сантиметрах від піхви.

 

Розрізняють просту і розширену кольпоскопію. Проста кольпоскопія має на увазі огляд вульви, піхви і піхвової частини шийки матки в кольпоскоп без додаткових впливів спеціальних розчинів. Після цього проводять розширену кольпоскопію - більш ретельний огляд, використовуючи для цього розчин оцтової кислоти і розчин Люголя. Дані антисептичні засоби здатні відразу показати, яка ділянка епітелію здорова, а яка вражена.

Милі дами-пам'ятайте!

Ніколи не займайтеся самолікуванням, так як діагностувати гінекологічне захворювання, його причину може тільки лікар-гінеколог. Тому його регулярне відвідування - запорука вашого жіночого здоров'я.