Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Коли можна робити планку після пологів

 Більшість жінок після пологів спостерігає небажані складки на животі і в'ялість шкірних покривів, коли вдивляються у власне відображення. Одним з універсальних ефективних вправ, які допомагають боротися з подібними проблемами, є планка.
Починати заняття можна тільки через 40 днів або 1,5 місяці після пологів
І тому є кілька причин:
1 По-перше, в ці дні тривають післяпологові виділення, і матка приходить в  допологовий стан. У зв'язку з цим будь-яке навантаження протипоказане.
2 По-друге, в перші 40 днів дуже важливо приділяти весь час дитині, яка повинна постійно перебувати поруч для того, щоб прийшло молоко і налагодилась лактація.

Особливо уважно до свого здоров'я мають поставитися жінки, які при пологах зіткнулися з розривами та порізами.А у випадку з кесаревим розтином цей період продовжується на кілька тижнів, і в кожному випадку потрібно радитись з лікарем про можливість початку занятій.По закінченню цього часу панянка повинна відвідати лікаря-гінеколога, який оцінить стан внутрішніх статевих органів та шву, коли ніяких ускладнень не спостерігається, фахівець дає дозвіл на заняття спортом.

Як правильно робити планку після пологів?
 Існує кілька варіацій цієї вправи. Вони відрізняються рівнем складності і включають в роботу різні групи м'язів. Краще починати з найбільш простих технік, які підготують організм до більш серйозних навантажень. Приділяючи тренуванню всього лише кілька хвилин на добу, за три місяці матусі вдасться підтягнути м'язи живота, спини, сідниць грудної клітини і навіть ніг. Але тільки за умови регулярних занять.
Лікті повинні перебувати рівно на ширині плечей, не далі і не ближче. Упор потрібно робити на пальці ніг, а не на п'яту. Дуже важливо, щоб тіло було ідеально випрямлено. Поперек слід тримати рівно, не прогинаючи. Плечовий пояс в цей час максимально розслаблений. У такому положенні потрібно протриматися тридцять секунд. Якщо вправа далася легко, то, найімовірніше, вона виконана неправильно. При дотриманні техніки навантаження рівномірно розподіляється на м'язи живота, ніг, сідниць і спини. Уже після закінчення п'ятнадцяти секунд виникає сильна напруга. Досить виконати три таких підходу за день. Через два тижні можна поступово збільшувати час до однієї хвилини. Ускладнений варіант планки відрізняється тим, що упор йде не на передпліччя, а на кисті рук.
Якщо прибавка в вазі за час вагітності перевищує двадцять кілограмів, то будь-яких позитивних змін за допомогою однієї планки досягти неможливо. Потрібно переглянути власний раціон харчування, налагодити режим і приділяти заняттям спортом не менше трьох годин на тиждень.