Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Готуємо печінку до Нового Року!

 Печінка – наш природний «фільтр», через який проходять всі шкідливі речовини, які ми вживаємо. В наш час хвороби печінки зустрічаються набагато частіше, ніж 100 років тому. До патології цього органу наводить безліч факторів – рафінована, багата жирами їжа, малорухливий спосіб життя, прийом безлічі фармацевтичних препаратів, сексуальна свобода, інвазивні косметичні процедури і хірургічні маніпуляції.Ми не знаємо, чи турбує Вас ваша печінка чи ні, але впевнені в одному: перед святами їй не завадить підтримка.
Щоб печінка не підвела вас у свята, почніть підготовку завчасно:
Пийте більше мінеральної води без газу, бажано теплою і натщесерце. Вона сприяє правильному відтоку жовчі, впливає на активність травної системи і обмін речовин.
Збільшіть споживання свіжих фруктів і овочів. Найбільш корисні для печінки топінамбур, морква, цитрусові і буряк.
Скоротіть хоча б на час споживання міцної кави і замініть її трав'яними чаями. Вони благотворно впливають на травлення і сприяють виведенню всього непотрібного.
Важливо пройти щорічне комплексне профілактичне обстеження свого організму. Так, ви зможете своєчасно виявити проблеми і захистити себе і своїх близьких від можливих небезпек.

На чому ґрунтується сучасна діагностика захворювань печінки? Які кроки потрібно зробити для постановки точного діагнозу?

Симптоми
Слабкість, втома – один з перших симптомів, які можуть турбувати.
Важкість, дискомфорт у правому підребер'ї – викликано збільшенням печінки. У цій області, біль може викликати проблеми з жовчним міхуром (в ньому, на відміну від печінки, присутні нервові закінчення).
Шкірний свербіж – помітили, що почала сильно свербіти спина? Можливо, це привід обстежитися.
Синці і судинні зірочки на шкірі – при деяких печінкових захворюваннях, порушується згортання крові, це і призводить до появи таких симптомів.
Дратівливість – підвищена дратівливість, привід пройти обстеження.
Болі в животі – деякі проблеми печінки проявляються таким чином.
Метеоризм – підвищене газоутворення буде сигналом обстежувати печінку.
Приступи жару, простудні стани – характерні для гепатиту С.
Симптоматика у багатьох захворювань схожа-втома, характерна для захворювань печінки, щитоподібної залози, серця, і навіть запалення передміхурової залози – простатит, теж проявляє себе цим симптомом.
Біохімічний аналіз крові
Завдяки біохімічному аналізу, вдається виявити запальні процеси в організмі. Найчастіше, людина здає біохімічний аналіз з причин не пов'язаних із печінкою, результати аналізу, лікар бачить відхилення від норми печінкових показників, призначаються додаткові дослідження, в ході яких виявляються приховані захворювання. Так часто виявляють гепатит С.
Загальний аналіз крові
Це швидкий і доступний аналіз може показати деякі зміни, які відбуваються в організмі. Однак, він не є специфічним для уражень печінки. По зміні кількості лейкоцитів можна судити про вираженість запального процесу. Зменшення рівня тромбоцитів свідчить про порушення роботи клітин печінки, що більш характерно для вірусного гепатиту. Показник ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів, неспецифічний індикатор змін в організмі. При нормі в 2-15 мм/год вона може значно збільшуватися в період вагітності, при запальних захворюваннях (гепатитах), інфекційних ураженнях.
Нормальні значення загального аналізу крові індивідуальні. Вони залежать від віку, статі, наявності вагітності.
Узд печінки
Ультразвукове дослідження, найбільш поширений спосіб діагностики. Даний метод дозволяє оцінити розміри органу, виявити новоутворення, оцінити її загальний стан. У поєднанні з іншими методами, узд дозволяє діагностувати різні захворювання: жировий гепатоз, цироз та інші. З його допомогою виявляється кіста печінки.УЗД дозволяє виявити зміни печінки на ранній стадії і вважається одним з найбільш ефективних методів діагностики.
Обстеження виконується натще.
Виявлення небезпечних захворювань
Обов'язково варто згадати і про важливість виявлення такого небезпечного захворювання як гепатит В,С. Це дуже підступне захворювання, здатне протікати дуже приховано. Навіть пройшовши всі перераховані вище дослідження, можна не виявити вірус. Перевірити наявність гепатиту В,С, дозволяють наступні аналізи: імуноферментний аналіз маркерів гепатитів (ІФА), РНК вірусу гепатиту В,С методом ПЛР, РНК вірусу гепатиту В,С кількісне.
Як часто потрібно проводити діагностику
Обстежувати печінку рекомендується один раз в рік (з умовою, що ви ведете здоровий спосіб життя). Основними методами для профілактичної діагностики, будуть біохімічний аналіз крові (звертаємо увагу на печінкові ферменти) та узд печінки.
Якщо аналізи в нормі, але є симптоматика, характерна гепатиту В та С, то для виключення даного захворювання можна провести імуноферментний аналіз маркерів гепатитів і РНК вірусу гепатиту В,С методом ПЛР.

Слідкуйте за здоров'ям вашої печінки і щорічно перевіряйте її стан.Пам'ятайте, що більшість проблем можна вилікувати при своєчасному зверненні за медичною допомогою.