Поради для жінок 25+
1. Перевірте свої параметри
Ідеальна вага
для жінок зростом 150-155 см ідеальна вага від 54-62 кг;
для жінок зростом 155-160 см ідеальна вага від 62-66 кг;
для жінок зростом 160-165 см ідеальна вага від 66-71 кг,
для жінок зростом 165-170 см ідеальна вага від 71-76 кг,
для жінок зростом 170-175 см ідеальна вага від 76-80 кг,
для жінок зростом 175-180 см ідеальна вага від 80-84 кг,
для жінок зростом 180-185 см ідеальна вага від 84-91 кг,
для жінок зростом 185-190 см ідеальна вага від 91-96 кг.
Пульс:
У спокійному стані пульс для жінки становить від 65 до 74 ударів за одну хвилину.
Під час фізичних навантажень пульс варіюється від 120 до 160 ударів на хвилину.
тиск:
Нормою вважається:
верхній артеріальний тиск 100-120,
нижнє артеріальний тиск 70-80.
2. Регулярно харчуйтесь
Не варто мучити себе дієтами. У голодуючих жінок убуває м'язова маса і вода, а жир залишається. Краще харчуватися за розкладом і не пропускати прийомів їжі. Їсти потрібно яловичину, кров'яну ковбасу, сочевицю - продукти, багаті залізом. Також в раціоні обов'язково повинен бути зерновий хліб і шпинат, фолієва кілота, яка в них міститься, запорука стабільності гормонального фону. Для активізації роботи мозку в меню не завадить лосось і тунець.
Добова норма калорій дорівнює - 2400 калорій:
сніданок - 25-30% калорій,
обід - 40% калорій,
вечеря - 25-30% калорій.
Не можна під'їдати за домашніми залишки сімейної трапези. Пам'ятайте: в цьому віці потрібно їсти строго три рази в день, відмовивши собі в перекусі і жуванні на ходу. Їжу краще їсти не поспішаючи і сидячи за столом.
3. Регулярно займайтеся спортом
Рух повинен стати частиною вашого життя. Займайтеся спортом мінімум протягом 30-40 хвилин три-чотири рази на тиждень. Найбільшим оздоровчим ефектом володіє комплексне використання декількох видів аеробіки: класичної, степ і тай-бо.
Приділяйте особливу увагу тренуванню м'язів, таким чином, можна не тільки спалювати калорії, але і нормалізувати обмін речовин.
Пам'ятайте: вагітність - зовсім не привід для розслаблення. Завдяки заняттям фітнесом в цей прекрасний для жінки період, майбутній мамі можна розраховувати на більш швидке повернення до дівочий вазі.
4. Дотримуйтеся строгих правил сну
Потрібно організувати режим сну: незалежно від втоми лягати і вставати в один і той же час. Організм людини любить режим - щоб годували, укладали спати в одні і ті ж години. Час відходу до сну повинен бути правильним і розумним;
Не можна дозволяти собі подовше поспати. Вставати треба в один і той же час навіть у вихідні і свята. Незалежно від того, у скільки ви лягли спати, час підйому має бути фіксованим;
Спати тільки в добре провітреній кімнаті. Тільки наявність свіжого повітря і нормальної температури в кімнаті дозволяє відмінно відпочити. Взимку не можна закупорювати кватирку, краще тепліше сховатися.
Пам'ятайте: найкращою позою для розслаблення вважається поза на спині. Саме вона дозволяє внутрішнім органам повноцінно відпочити. Якщо все-таки спите на боці, тоді хоча б віддавайте перевагу правому. Під час сну на лівій стороні легені, печінка і шлунок тиснуть на серце. Відмовтеся від сну на животі - через тиск на внутрішні органи, і навіть легкі, сон стає неглибоким, а подих поверхневим. В результаті можливі болі в шиї, а також у верхніх відділах спини.
5. Пам'ятайте про профілактику
Щоб уникнути збоїв в репродуктивній системі вам потрібно не тільки задуматися, а й цілком зайнятися питанням продовження роду людського.
Потрібні фізичні навантаження не менше трьох-чотирьох разів на тиждень.
Необхідний повноцінний відпочинок і сон (не менше 8 годин).
Раз на рік показаний профілактичний огляд у лікаря із загальним пакетом аналізів.
Пам'ятайте: якщо ви вирішили стати мамою, тоді за три місяці до зачаття слід пройти дослідження на визначення вірусних інфекцій і запальних процесів, на визначення гормонального фону, зробити гастроскопію і УЗД органів малого тазу.
6. Регулярно відвідуйте мамолога та гінеколога
Відвідувати маммолога потрібно два рази в рік, особливо, якщо в сімейному анамнезі мають місце онкологічні захворювання молочної залози.
Не варто нехтувати методами самоогляду молочних залоз. За статистикою, 9 з 10 новоутворень в грудях були виявлені жінками самостійно.
Пам'ятайте: грудне вигодовування є найкращою профілактикою новоутворень в молочних залозах.
Відвідуйте гінеколога раз на рік. Найпоширенішою причиною звернення до гінеколога в цей період є порушення менструальної функції. Поставити правильний діагноз і призначити адекватне лікування може допомогти уважний підхід до ваших скарг і анамнезу, а також додаткове гормональне обстеження і УЗД органів малого тазу.
Пам'ятайте: не варто займатися самолікуванням, якщо з'явилися скарги на роботу сечостатевої сфери. Лише детальне обстеження і своєчасне лікування здатне позбавити від проблем і ускладнень.
7. Регулярно відвідуйте стоматолога
Стоматолога показано відвідувати не рідше двох разів на рік.
Не можна нехтувати щоденної гігієною порожнини рота: треба чистити зуби з ранку після сніданку і на ніч, міняти зубну щітку кожні три місяці.
Щоб уникнути захворювань пародонту бажано раз на рік видаляти зубний наліт.
Догляд за ротовою порожнину повинен бути комплексним, тобто з використанням не тільки зубної пасти та щітки, а й флосів, ополіскувачів для порожнини рота і т.д.
Пам'ятайте: зубна щітка не в змозі повністю вичистити зубний наліт і залишки їжі. Навіть при регулярному використанні флосів проблема утворення зубного каменю у важкодоступних місцях актуальна як ніколи, тому обов'язково відвідуйте стоматолога хоча б 1 раз на рік.
8. Слідкуйте за емоційним станом
Поради психологів:
Щоб домогтися в житті чогось, треба в першу чергу піклуватися про себе: вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок.
Внутрішні протиріччя у жінок цього віку пов'язані з тим, що перші очікування і життєві успіхи вже позаду, побут і праця стають буденними. В результаті знижується відчуття повноти, осмисленості буття. Вам слід підвести проміжні підсумки і намітити подальші професійні цілі.
Через кар'єрну активність часто у сучасних жінок виникає почуття провини перед чоловіком і дітьми. Тому слід приділяти більше часу сім'ї.
Пам'ятайте: вік 25-35 років - період «розквіту» зрілості. Жінка стає не тільки професіоналом в роботі, але і, найчастіше, дружиною і матір'ю. Головне - навчитися поєднувати всі ці ролі.
9. Будьте сексуально активні
В цьому періоді статеве життя обумовлена потребами і уподобаннями жінки. 25-35 років - вік сексуального світанку. Знизити сексуальний потяг можуть тільки проблеми на роботі і народження дитини.
Бажання займатися сексом скрізь і завжди полегшує процес досягнення оргазму. Стимулювати лібідо може і вагітність. Зростання сексуального потягу можливий в третьому триместрі вагітності, коли майбутня мама вже не страждає від токсикозу. Це пояснюється зміною гормонального фону жінки, а також тиском на геніталії зростаючого плода.
Пам'ятайте: з народженням дитини можливе послаблення сексуального потягу. Причина в банальній перевтомі і зниженні рівня гормонів. Часто післяпологовий секс супроводжується болем, а також сухістю піхви. Кількість статевих актів в результаті може зменшитися до двох-трьох разів на чотири місяці. Всі неприємні симптоми пройдуть через деякий час після народження малюка.
10. Доглядайте правильно за шкірою і волоссям
Необхідно підібрати індивідуальний комплексний догляд за шкірою. На першому місці має стояти зволоження. Зволожуючий денний крем потрібно використовувати після консультації з фахівцем.
Очищати шкіру потрібно вранці і ввечері незалежно від факту використання декоративної косметики. Осідають на шкірі шкідливі речовини, пил, і бруд, невидимі для ока, однак вони дуже успішно закупорюють пори і не дозволяють шкірі дихати.
Раз на тиждень слід робити пілінг, а також маски з білої або зеленої глини.
Можна починати використовувати підтягують сироватки для зняття втоми, а також крему, у складі яких присутній колаген і ретинол.
Пам'ятайте: потрібно стимулювати здатність шкіри до самозахисту, також слід захистити шкіру від сонячних променів, забруднення і різкої зміни погоди. Поряд з живильним емульсією, шкірі потрібні і вітаміни А, С, Е, слабо концентровані фруктові кислоти.
У цьому віці можлива поява першої сивини. Найкращими методами боротьби з цією напастю є збалансоване харчування, уникнення стресів і негативних емоцій, дотримання режиму дня, правильний догляд за волоссям.
Випадання волосся - ще одна проблема жінок цієї вікової групи. Цей факт може свідчити про брак фолієвої кислоти. Найпопулярніші засоби від випадіння волосся - маски, які стимулюють обмінні процеси і кровообіг в шкірі голови.
Пам'ятайте: рясна втрата волосся є сигналом про внутрішні порушення, аж до захворювань в організмі. При сильному випаданні волосся одними масками не обійтися, слід звернутися до лікаря для з'ясування причини облисіння. 7. Регулярно відвідуйте стоматолога |