Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Що треба їсти, щоб завагітніти.Чи справді їжа робить нас фертильними?

 Модифікація поведінки, – в даному разі це дії, сприятливі для фертильності і реальні для виконання, – здавна була предметом різноманітних здогадок, а останнім часом – суперечок між ученими-медиками.У Давньому Єгипті, чоловіки, щоб стати батьками, зверталися по допомогу бога Міна, одним з елементів поклоніння якому був салат-латук, - цьому зеленому овочу приписувались властивості афродизіака.З іншими божествами родючості, наприклад, Діонісом у грецькій міфології та Юноною у римській,асоціювали свіжий інжир.

І це далеко не весь список: кулінарні книжки трьохсотрічної давності рекомендують охочим до батьківства найрізноманітнішу їжу, від яєчок свійських тварин до баклажанів. Згідно з поширеним уявленням, організм мав "розігрітись" належною їжею, щоб породити нове життя. Також багато століть тому були популярні такі практики, як споживання смажених і подрібнених утроб зайчих та кролиць, які відомі своєю плідністю.Науковці Гарвардського університету провели кількарічне дослідження на тему безпліддя, в якому взяли участь 19 тисяч жінок. Виявилось, що харчування і спосіб життя відповідальні приблизно за дві третини випадків безпліддя, пов’язаних з розладами овуляції.Втім, розлади овуляції – лише одна з багатьох можливих причин безпліддя. Тому, враховуючи інші фактори, що близько 50% випадків безпліддя,пов’язані з харчуванням та способом життя – чинниками, що підлягають модифікації..Інші дослідження, проведені на тваринах, показали, що певний тип харчування як матерів, так і батьків перед планованим зачаттям суттєво позначається на здоров’ї майбутніх нащадків.Якщо ви шукаєте якийсь суперпродукт, ви його не знайдете. Його не існує .Але найближча до нього соя.Дослідження методом випадкової вибірки показало, що споживання сої або соєвих продуктів підвищує показники народжуваності серед жінок, що лікуються від безпліддя.Обирайте вуглеводи з низьким глікемічним індексом або повільні вуглеводи, такі як цільні злаки, а також рибу й рослинні джерела білків, зокрема сою. І постарайтесь тримати вагу у нормі, коли плануєте вагітність.Харчові добавки також користуються популярністю. З них найпоширеніша  фолієва кислота – штучна форма вітаміну В, яка краще засвоюється організмом, ніж природна форма з їжі.Її пов’язують зі зниженням ризику вад розвитку дитини, якщо почати її прийом принаймні за місяць до зачаття.Деякі країни (Кенія, Аргентина, ПАР та США) навіть прийняли обов’язкову постанову про те, щоб цю кислоту додавали в основні харчові продукти, наприклад, у пшеничне борошно.Але тут є свої мінуси. Нам невідомий точний біологічний механізм її дії – того, як саме вона знижує ризики. Обов’язкове споживання фолієвої кислоти усім населенням може й негативно вплинути на здоров’я, підвищуючи вміст непереробленої фолієвої кислоти в організмі, особливо у дітей.

А чи є такі продукти, які б погіршували фертильність?

Так, на думку деяких науковців, речовини з таким ефектом існують – це переважно гормональні речовини або ті, що імітують дію гормонів.Як вони потрапляють у харчовий ланцюг? Звісно, частина з них – це природні гормони тваринного походження. Але є й такі, які додають у раціон тварин у харчовій промисловості, щоб сприяти їхньому розмноженню чи росту. Рештки цих гормонів можуть міститися у молоці чи м’ясі. ймовірність того, що вони можуть шкодити репродукції, змусила уряди деяких країн запровадити суворіший контроль над ними.