Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Підготовка до вагітності: що залежить від чоловіка

 Чоловіки часто вважають, що готуватися до зачаття слід жінці. І вони не праві. В ідеалі чоловік повинен готуватися до зачаття все життя, з моменту народження, оскільки його завдання-доставити <спадковий матеріал>, яким його забезпечила природа, до місця призначення в цілості й схоронності. Але це-програма-максимум, тобто щось практично нездійсненне. Фахівці називають більш короткий термін – від трьох до шести місяців. Отже, час пішов.

Перший етап – перевірка стану здоров'я і загальне оздоровлення організму

Перед зачаттям дитини чоловікові варто перевірити, чи немає у нього захворювань, що передаються статевим шляхом, ВІЛ, гепатиту В та С. Ці хвороби можуть бути причиною невиношування вагітності, викликати викидень, важкі пороки розвитку плоду або передатися дитині. Аналізи на наявність цих хвороб необхідно здати обом батькам. Зрозуміло, при позитивних результатах необхідно відкласти планування зачаття і пройти повне лікування.

Також підготовка до зачаття включає терапевтичне обстеження (огляд, призначені лікарем після огляду аналізи, флюорографія). Якщо діагностика виявить хронічні інфекційні захворювання – обов'язково слід пройти повний курс лікування. Деякі ліки (антибіотики, стероїди) погіршують активність сперматозоїдів, тому планувати зачаття можна не раніше ніж через 3 місяці після закінчення їх прийому.

Обом батькам слід здати аналізи на резус-фактор. Різні резус-фактори не впливають на вірогідність зачаття, але можуть призвести до невиношування вагітності, тому краще дізнатися про них заздалегідь, щоб жінка могла своєчасно почати прийом ліків, що дозволяють вирішити дану проблему.

Другий етап – підвищення чоловічої фертильності.

На цій стадії підготовка до зачаття дитини означає не тільки відмову від шкідливих звичок, тимчасового утримання від алкоголю та перехід на більш здорове харчування, але і певні дії, спрямовані на підвищення качества сперми. Перед зачаттям дитини чоловікові важливо підтримувати нормальну температуру в паху (зазвичай вона становить +34-35 °С і є оптимальною для розвитку сперматозоїдів). Підвищення температури можливе не тільки в екстремальних умовах, наприклад, при роботі в гарячому цеху, але і в буденному житті – у сауні, гарячій ванні, при використанні підігріву автомобільних сидінь, носінні вузького білизни або обтягуючих джинсів.

• Виключіть фактори, що погіршують кровообіг в тканинах яєчок: носіння вузького одягу, активні велосипедні прогулянки, куріння. Недостатній кровообіг призводить до поганого харчування тканин і слабкому постачання киснем, що негативно впливає на якість сперми.

• По можливості уникайте стресів і постійного нервового напруження. Хронічне нервове перенапруження часто є причиною погіршення якості сперми.

Татова дієта. Те, що харчування вагітної жінки самим безпосереднім чином позначається на здоров'я її майбутньої дитини, -незаперечний факт. А ось про батька ніхто навіть не згадує, що, погодьтеся, досить дивно. Між тим правильне харчування чоловіка впливає на здоров'я її майбутньої дитини нітрохи не менше.

• Для ідеального процесу спермоутворення необхідно простежити за безперебійним постачанням всіх основних харчових інгредієнтів — білків, жирів і вуглеводів, в їх оптимальному співвідношенні:1-1-4.

• Сперма — це природний білковий концентрат. Вашому організму білка необхідно не менше 70 г в день. Для тих, хто активно займається спортом, ця норма подвоюється.

• Як показали недавні дослідження, велика кількість швидкозасвоюваемих вуглеводів (цукор, солодощі, булочки) в щоденному раціоні несприятливим чином виявляється на якості сперми. Тому варто замінити білий хліб чорним, колу — на мінералку, локшину на вівсяну кашу з фруктами. Дивись, заодно і схуднете.

• Замінниками цукру ( в тому числі і різноманітними <лайт-напоями>) теж краще не захоплюватися.

• Перевага завжди за натуральною їжею. Лікарі попереджають: дія різних хімічних добавок на сперму абсолютно непередбачувана. Тому що ніхто подібними дослідженнями всерйоз не займався. У той же час відомо, що нітрити, які містяться у будь-якому <готовому> м'ясному продукті, знижують рухливість сперматозоїдів.

• З'їдайте в день не менше 5 порцій свіжих (або свіжозаморожених) овочів і фруктів. Згідно з висновками ВООЗ, це значною мірою захистить ваш організм від згубного впливу вільних радикалів .Овочі і фрукти є основними постачальниками необхідних вітамінів, мікроелементів і клітковини.

• Існують вітаміни і мінеральні речовини, а також незамінні амінокислоти, які можна отримати тільки з їжі тваринного походження. Так що не варто повністю ігнорувати вершкове масло, м'ясо, молоко та сир. Так само, як і занадто захоплюватися гипохолестериновой дієтою.

• А ще краще їсти все, але в міру. Чим більше самих різноманітних страв буде з'являтися на вашому столі, тим менше залишиться у вас шансів пропустити який-небудь важливий мікроелемент або вітамін.

Необхідні елементи раціону

1. Фолієва кислота. Її достатню кількість є обов'язковою умовою для виробництва <нормального> сперматозоїдів, так як вона регулює процес їх дозрівання. Рекомендується незалежно від живлення приймати щодня по 400-800 мкг в день. Починати слід за три місяці до зачаття.

2. Цинк. Збільшує <продуктивність> органів сперматогенезу і підвищує <жизнестойксть> сперматозоїдів. Рекомендується добова доза — 15 мг на день. (При цьому необхідно врахувати, що з одного еякуляцією в середньому втрачається 5 мг цинку) Міститься в таких продуктах, як краби, мідії, боби, гриби, шпинат, спаржа, устриці. Останні — рекордсмени за вмістом цинку.

3. Вітаміни А. Регулюють вироблення статевих гормонів, прискорює відтворення сперми, бореться за <чистоту рядів> сперматозоїдів. Щоденна доза — 25000 МО. Продукти: яйця, печінка тріски, вершкове масло, жовті або червоні овочі та фрукти.

4. Комплекс вітамінів В. Підсилює вироблення тестостерону і підтримує процес спермоутворення на належному рівні. Його багато в чорному хлібі, білому курячому м'ясі, кашах.

5. Вітамін С. Захищає сперматозоїди від впливу внутрішніх (вільні радикали) і зовнішніх (хімічні речовини) <ворогів>. Міститься у всіх фруктах і овочах, свіжої зелені, гриби.

6. Вітамін Е. Рятує статеві клітини від окислення і підтримує рівень тестостерону на належному рівні, збільшує здатність до запліднення. Добова доза 400 МО. Його можна знайти в хлібі з борошна грубого помелу, висівках, свіжих кашах, горіхах, соняшниковій олії, соєвих бобах і пророщеної пшениці.

7. Селен. Недостатність цього елемента є однією з причин чоловічого безпліддя. Вчені встановили, що селен входить до складу спеціальних білків, які запобігають швидкому руйнуванню сперми. Достатня кількість селену міститься в рибних продуктах , м'ясі, печінці, а також у пшениці.

І, що ще важливо, а може бути, найголовніше — чоловікам треба любити жінок, від яких вони хочуть мати дітей.