Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Цілюща сила спецій. Це цікаво.

 Спеції діють як потужні антибіотики, засоби для розрідження крові, протиракові агенти, протизапальні фактори, регулятори інсуліну і антиоксиданти. Трави і спеції, що регулярно додаються в їжу в малих дозах, є унікальними стимуляторами здоров'я.

Імбир.

Запалення є ймовірною причиною хвороб серця, інсульту, раку, хвороби Альцгеймера і артриту: діючі речовини імбиру (гингероли) зменшують болі і діють як інгібітори ЦОГ-2 (циклооксигенази), так само, як протиартритні препарати, наприклад, целебрекс. Крім того, гингероли, подібно до аспірину, розріджують кров, що корисно при захворюваннях серця.

Орегано

Використовується з давніх часів для боротьби з інфекціями. Масло орегано настільки ж ефективно, як і антибіотик ванкоміцин, при лікуванні стафілококових інфекцій. Крім того, воно знищує грибкові інфекції.

Добова доза олії орегано, змішаного з маслом пажитника, кмину і насіння гарбуза, знижує артеріальний тиск, покращує вміст цукру в крові та чутливість до інсуліну у хворих на діабет. Люди, які приймають орегано в їжу в невеликих розумних кількостях, можуть отримати додатковий протипаразитарний і анти-діабетичний захист.

Куркума

У жовтій куркумі — спеції, яка входить до складу порошку каррі, — міститься висока концентрація потужного антиоксиданту куркумину. Згідно з останніми дослідженнями, куркумін допомагає придушувати рак. При дослідах in vitro (у пробірці), 80% злоякісних клітин раку простати самоуничтожались під впливом куркумину.

 Додатковий ефект: за рахунок зменшення запальної активності, куркумін зменшує набряк суглобів і прогресуюче пошкодження головного мозку. У дослідженні Каліфорнійського університету добавки невеликих доз куркумину в корм мишей із хворобою Альцгеймера зменшили вміст s-бляшок в мозку мишей на 50%.

Кориця

Додавання кориці в їжу, особливо в солодкі страви, допомагає контролювати сплески цукру в крові. Кориця допомагає нормалізувати рівень цукру в крові, підвищуючи чутливість до інсуліну.

 Таким чином, додаючи корицю в їжу в невеликих кількостях — наприклад, посипаючи їй десерти, — ви робите роботу інсуліну більш ефективною. Гвоздика, куркума і лавровий лист також володіють такою дією, але більш слабкою. Таким чином, ви можете уникнути підвищення рівня цукру та інсуліну в крові, і тим самим запобігти діабету.

Найсильніші спеції.

Найсильніші антибіотики. Найсильнішими вбивцями 30 видів бактерій, за даними дослідників , виявилися (в порядку убування) цибуля, часник, ямайський перець, майоран, чебрець, естрагон, кмин, гвоздика, лавровий лист і кайенский перець.

 Найсильніші антиоксиданти. Цей список очолюють орегано, чебрець, шавлія лікарська, кмин, розмарин, шафран, куркума, мускатний горіх, імбир, кардамон, коріандр (кінза), базилік естрагон. Дослідники з Каліфорнійського Університету (Девіс), вважають, що за антиоксидантної активності чебрець подібний вітаміну Е.

Сушені спеції або свіжі? Сушені і свіжі спеції за своїми властивостями аналогічні..