Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

КНИГА ЖІНОЧИХ СКАРГ

 Яких тільки болячок не випадає на нашу долю — від банальної молочниці до підступного ендометріозу. Медики стверджують, що всі вони виліковні. І тим не менше деякі можуть похвалитися ідеальним станом своєї репродуктивної системи. Що ж заважає нам бути абсолютно здоровими? Відповідь очевидна: аборти, власна безпечність та омани. Спробуємо розвіяти хоча б деякі з них.

«ЕРОЗІЮ ПОТРІБНО ОБОВ'ЯЗКОВО ПРИПІКАТИ»

Так вважалося раніше. Тепер з'ясувалося, що «припікати» молодим жінкам слід лише ускладнені ерозії.

«ПІДСЛИЗИСТЕ РОЗТАШУВАННЯ МІОМИ — АБСОЛЮТНЕ ПОКАЗАННЯ ДО ОПЕРАЦІЇ»

Ще одне «пам'ятки давніх часів». Місце розташування міоми, звичайно, враховується, коли лікар вирішує, яким методом її видаляти. Але операція потрібна далеко не завжди. Абсолютним показанням може служити тільки одне — кровотеча.

«ЯКЩО МІОМА БУЛА В МАТЕРІ, буде І У МЕНЕ»

Сьогодні це не доведено. З упевненістю можна стверджувати, що є фактори ризику — інфекції, аборти, діагностичні вискоблювання. Є ще фактор, про який мало хто знає, — онтогенетичний, коли матка дівчинки пошкоджується ще внутрішньоутробно.Всі жінки знають, що закладка органів відбувається на перших 13 тижнів вагітності, і бережуться від пошкоджуючих факторів. А в II триместрі дозволяють собі розслабитися — закурити, випити вина, прийняти які-небудь ліки. Але клітина матки має нестабільний період дозрівання — від 13 до 40 (!) тижнів і якщо плід жіночої статі, майбутня матка може пошкодитися і в II і III триместрах. Дівчинка народжується здоровою, виростає, вступає в період статевої зрілості і... Гінеколог розводить руками, виявляючи міому у 15-річної дівчини.

«ЕНДОМЕТРІОЗ - ТІЛЬКИ ОПЕРАЦІЯ!»

Насправді не дасть результатів тільки самолікування. Захворювання це непросте, багатолике, але впоратися з ним можна практично в будь-якій стадії без видалення матки. Організм іноді сам виліковується, якщо хоча б на час припиниться менструація.На цьому і заснован метод консервативної медикаментозної терапії - створення оборотної псевдоменопаузы. Вона триває півроку і не шкодить здоров'ю. Навіть зручно — можна відпочити від критичних днів. Найвдаліше — відразу потім завагітніти. 6 місяців — терапія, 9 - вагітність і рік — лактація. Нерідко після цього проблема знімається раз і назавжди.І тільки при важких формах ендометріозу доводиться видаляти хірургічно великі вогнища, а потім гормонами пригнічувати ріст дрібних. Але мудра жінка до такого стану себе не доведе і ніколи не буде терпіти біль при статевих контактах і перед менструацією. Це перші сигнали тривоги і привід для позапланового візиту до гінеколога.

«ЗАПАЛЕННЯ ПРИДАТКІВ МОЖНА ЛІКУВАТИ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ»

Не треба покладати необгрунтовані надії на всіма улюблені трави, засоби народної медицини. Позбавити від несильного загострення вони можуть, а повністю вилікувати — ні. Гарні вони тільки на етапі реабілітації, коли знято гостре запалення, і то під наглядом лікаря.

«ЯКЩО ЗАСТУДИЛАСЬ —САМЕ ПРОЙДЕ»

Тисячу разів ні! Такого вирішення проблеми запалення придатків не існує, як немає швидкого зняття зубного болю. Або ми адекватно лікуємося, або терпимо, ковтаємо знеболюючі, заганяємо проблему всередину і в результаті отримуємо запаяні труби, лікарні, хронічні запалення, безпліддя (пряма аналогія з зубами: чим довше не йдемо до лікаря, тим більше ризикуємо заробити великі проблеми).Жорстока статистика: у 58% випадків запалення переходить у хронічний процес. Не хочемо ми звертати уваги на незначний біль, періодично піднімається до 37-37,2° температура, більш рясні, ніж завжди, виділення і менструація, деякий дискомфорт при статевому житті. Половина жінок не вважають це причиною для візиту до лікаря. Адже все слабовиражено, з'являється ненадовго і само зникає.І як грім серед ясного неба висновок лікаря: «У вас хронічний процес, рясні спайки. Цілком ймовірно, що і труби непрохідні».

Максимум, що можна зробити, щоб дійти до лікаря, -знеболюючі свічки. І ні в якому разі не свічки з ихтиолом — вони мають розігріваючий ефект і при гострих станах протипоказані.

ЩО РОБИТИ, ЩОБ  ЗАХВОРЮВАННЯ ВАС НЕ ТОРКНУЛИСЯ?

• Вести здоровий спосіб життя

• Наявність одного, надійного статевого партнера

• Вчасно лікувати горло і зуби

• Повноцінно харчуватися. Обмежувальні дієти послаблюють імунітет і стійкість до холоду

• Одягатися відповідно клімату. Мода, що приходить до нас з Парижа і Каліфорнії, не розрахована на наші погодні катаклізми. Застужаються не тільки взимку, але і дуже часто влітку

• При будь-яких болях по-низу живота і в попереку звертатися до лікаря, навіть якщо немає температури і самопочуття більш-менш гарне. Пам'ятайте: чим довше ви відтягаєте, тим довше і дорожче лікування

• Регулярні профогляди у гінеколога 2 рази в рік

• Не займайтеся самолікуванням. Звичайно, для багатьох думка сусідки більш вагома, ніж настанови лікаря, але краще знайдіть лікаря, якому ви довіряєте.