Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

ЖІНОЧI ГРУДИ: РОЗПОВІДАЄ ЛІКАР МАМОЛОГ

 Коли хлопчики починають перетворюватися у юнаків, а дівчата — у дівчат, без надмірно критичного ставлення до себе не обходиться майже ніколи. Сучасність, незважаючи на всі досягнення психології, мало що змінила в темпах виникнення наївних помилок, здатних перерости у комплекс неповноцінності. Прагнучи до ідеалу краси, властивому даному проміжку часу, дівчатка звеличують абсолютно лялькові параметри фігури — і не стільки прагнуть до них, скільки відчувають їх недосяжність. Можливо мати груди, обсяг яких втричі більше обсягу талії, і при цьому залишатися здоровою людиною? Будь-який лікар мамолог скаже — ні, але дівчатка дивляться на свою Барбі і гірко зітхають...

Якщо чоловіча стать ототожнює сексуальне дорослішання з віковими змінами, що відбуваються з статевим органом, то юні представниці жіночої статі, в першу чергу, придивляються до форми своїх грудей і відповідності рис обличчя якогось еталону. І якщо виразність обличчя коригується декоративною косметикою, то обриси зростаючих молочних залоз можуть призводити дівчинку у відчай незалежно від темпів зростання і форми грудей.

Приводом для невдоволення зазвичай стає не величина або обриси грудей, а невідповідність стереотипу краси, прийнятим у колі найближчого спілкування. Причому мова в цьому випадку не йдеться про красу естетичну. Головне для підлітка — вписуватися в стандарт. Навіть якщо цей стандарт негарний, і нездоровий...

ЩО ТАКЕ НОРМАЛЬНО РОЗВИНЕНI ГРУДИ?

Для того щоб груди стала «жіночої», чи потрібен зростання молочних залоз. Починається він у віці 10-11 років, коли концентрація естрогенів (так називаються жіночі гормони) у крові дівчинки починає збільшуватися. Вже в цьому віці лікар мамолог може виявити в районі соска щільне утворення — залозисту тканину, яка згодом розвинеться в повноцінну молочну залозу.

Починаючи приблизно з тринадцяти років, йде активний розвиток жіночих грудей. Сосок рельєфний і більш яскравий, ніж раніше, забарвлення. Пігментація ареоли соска теж посилюється. Ростові процеси в тканинах супроводжуються больовими відчуттями, мають звичай посилюватися і супроводжуватися набряками перед початком менструації. У віці 16-17 років груди дівчини вже цілком сформовані, хоча зростання залоз буде потроху тривати ще три-чотири роки. До двадцяти років формування грудей сповільнюється. Груди набувають дещо більший розмір, ніж раніше, сосок зменшується. У цьому віці дівочі груди пружні, еластичні. Соски дівочої груді рожевого кольору (з віком вони потемніють до коричневого), а жировий прошарок невеликий.

Статеве життя призводить до виникнення малопомітних змін: дещо збільшившись, груди ледь помітно опускаються. Настання вагітності позначається на грудях: збільшення концентрації естрогену в крові вагітної приводить до збільшення молочних залоз. Ще більше груди стають при годуванні дитини. По завершенні вигодовування грудьми зазвичай спостерігається повернення до колишніх розмірів і форм, проте абсолютної норми немає: груди можуть залишитись більше, ніж до вагітності, можуть і зменшитись.

ЩО ЗНАЧИТЬ: «НЕРОЗВИНЕНI ГРУДИ»?

Гіпоплазія грудей, або недорозвиненість, може бути діагностована не раніше настання 15-16-річного віку. Однак лише кваліфікований лікар-мамолог може поставити такий діагноз: намацати залізисту тканину не завжди просто. Повна відсутність залозистої тканини — рідкісна патологія. Пластична хірургія здатна виправити форму недорозвинених  грудей, так само як і перерозвинених: зустрічається і гигантомастия — розростання молочних залоз до непропорційно великих розмірів.

Помітна асиметрія молочних залоз чудово приховується одягом і не вимагає втручання пластичного хірурга. Форма тіла людини у всіх деталях — залежить від успадкованого від батьків генотипу. Розмір грудей — від рівня естрогенів у крові в період зростання дівчат, що теж є успадкованим фактором. Форма грудей у жінок однієї раси (по суті — родичок), як правило, єдина, але розміри можуть бути різними. Незважаючи на це, вигодувати дитину можна і великою і маленькою груддю — лактація не залежить від форми молочної залози.

Збільшення грудей у віці старше двадцяти років може спостерігатися не тільки при вагітності, але і за рахунок збільшення жирових відкладень навколо молочних залоз. Одночасно з нагромадженням жиру відбувається і розтягування колагенових волокон — грудь обвисає.

Деякого збільшення обхвату грудей можна домогтися, інтенсивно розвиваючи великі грудні м'язи. Завдяки їх потовщення груди будуть здаватися вище, рельєфніше. Ефект від занять з гантелями, проте ж, не буде перевищувати ефекту розправлених плечей. Тому замість накачування м'язів можна приділити час виправлення постави.

Якщо всі заходи подібного роду недостатньо ефективні, можна скористатися спеціальною білизною. Бюстгальтери з поролоновими прокладками недорогі і дають чудовий візуальний ефект. Гелеві прокладки більш дорогих бюстгальтерів своєю формою повторюють природну форму жіночих грудей. Їх щільність повністю відповідає щільності живих тканин, тому тактильні відчуття від гелевих прокладок бюстгальтерів надзвичайно приємні. Випускаються навіть бюстгальтери з пневматичними підкладками, обсяг яких може змінюватися. Широко рекламовані креми для грудей корисні для кровообігу і сприяють підтримки шкіри в здоровому і тонизированному стані, однак помітного ефекту збільшення грудей дати не можуть.

Крайня міра впливу на форму жіночих грудей — пластична операція. Показана подібна процедура тільки після завершення природних ростових процесів, тобто після18–20 років. Ефект такої операції неоднозначний, і багато жінок не тільки протезують груди, але і розлучаються з протезами. Так зробила Памела Андерсон, так роблять і менш знамениті пацієнтки пластичних хірургів.

Природна краса найбільш приваблива, до цього висновку рано чи пізно приходить будь-яка людина. Чи варто Так переживати, замість того щоб просто полюбити своє тіло в його природному вигляді?