Медицинский центр Мавекс Медицина

Напрямки

Статті

Цікаві новини

Всі цікаві новини

Як розрахувати майбутній зрiст малюка.ГОРМОН РОСТУ

 Якщо передбачити характер і переплетення долі наперед неможливо, то спробувати розрахувати майбутній зрiст малюка, цілком реально.

Існує величезна кількість формул здатних відповісти на це питання. Розглянемо деякі з них. Вони засновані на припущенні, що кінцевий зріст дитини на 75-90 % залежить від спадковості, і насамперед, від зрiсту батьків.

1. доктор Дж. Хокер з клініки «Майо».

ПР хлопчика(см) = (зрiст батька + зрiст матері): 2 +6,4;

ПР дівчинки (см) = (зрiст батька + зрiст матері): 2 – 6,4.

2. дослідна діяльність з Чехословаччини (ще в часи СРСР) Ст. Каркусу.

ПР хлопчика(см) = (зрiст батька + зрiст матері помножений на1,08): 2;

ПР дівчинки (см) = (зріст батька помножений на 0,923 + зрiст матері): 2.

 3. автор статті «Низькорослість у дитячому віці», професор Володимир Смирнов і лікар-эндокринолог Гліб Горбунов. Вона трохи схожа з формулою Хокера, але передбачає точність розрахунків плюс - мінус 8 см.

ПР хлопчика(см) = (зрiст батька + зрiст матері + 12,5):2 ±8;

ПР дівчинки (см) = (зрiст батька + зрiст матері – 12,5):2 ±8.

Ця формула, не стільки обчислює передбачуваний кінцевий ріст дитини, скільки передбачає максимальний і мінімальний зріст малюка при поточному зрості його батьків.

Будь-яка з наведених формул, передбачає «ідеальний» зрiст малюка, якого може досягнути при сприятливому збігу обставин. Слід так само враховувати, що до зменшення запрограмованого зросту призводять:ендокринні фактори,анемія, захворювання шлунка, глисти, дефіцит харчування ,неадекватне фізичне навантаження ( заняття важкою атлетикою, або навпаки, низька фізична активність), недостатній сон, стресові ситуації в ранньому віці( вантаж проблем між мамою і татом тисне на дитину і не дає йому рости). Обов'язково перевіряємо щитовидну залозу: якщо вона працює погано — значить, в організмі є дефіцит тиреоїдних гормонів, які гальмують ріст. Відставання у більшості таких дітей стає помітним вже на другому-третьому році життя.

Ознаки дефіциту гормону росту (ГР)

менше 50 см при народженні;

відставання в рості порівняно з однолітками;

швидкість росту менше 4 см в рік;

повільний ріст волосся і нігтів;

знижений м'язовий тонус;

затримка статевого розвитку.

Малюкові з такими ознаками найпростіше зробити рентген кистей і променевозап'ясткових суглобів. Так визначається кістковий вік і шанс на подальше зростання . Якщо кістковий вік відстає від паспортного більш ніж на 2 роки, то це вже серйозний привід детально обстежити дитину.

Просте запитання дитини: "Який за рахунком стоїш на фізкультурі?" Це геніальна діагностична фраза! Якщо дитина стоїть на физрi  в кінці шеренги, то варто дитину обстежити на предмет дефіциту ГРВ першу чергу необхідна консультація ендокринолога.

Відставання в рості треба лікувати до настання статевого дозрівання : гормони, які виробляють статеві залози, впливають і на швидкість, і на тривалість росту. По суті, вони «закривають» кісткові зони росту.